| me1oo a întrebat:

Help me please: am imprumutat de la cineva o carte e destul de groasa, si s-a rupt coperta-adica sa deslipot foile sunt intacte ca are cartea cotorul bun, dar cum pot lipi coperta inapoi? cu ce solutie? va implot urgent, funda si tot ce vreti

Răspuns Câştigător
| Dan10079 a răspuns:

Deci poti sa o lipesti cu aracet sau super glue si dupa ii spui propietarului ca sa desfacut coperta iti ceri si tu scuze si gata.

6 răspunsuri:
| me1oo explică:

De spus ii spun dar sa o lipesc mai intai)de cumparat alta nu pot, costa cam mult, as incerca cu aracet, dar nu ati patit niciodata asa ceva? adica a incercat cineva sa lipeasca, sa stiu daca merge crying

| me1oo explică:

Am lipit cu prelandez acum sper sa tina crying sunt deja inebunita de cap, nu am cum sa ii spui chiar asa ceva e ca si cand iai d cuiva laptopul s ti-l aduce in doua bucati

| dianaaaaax a răspuns:

Lipeşte-o cu superglue sau cu scoci.Şi spune-i şi persoanei de la care ai împrumutat cartea că a fost un accident.Nu se va supăra dacă îi spui adevărul. Sper că te-am ajutat.:*

| Firdinica a răspuns:

Pai ori o poti lipi cu superglue ori poti cumpara una identica, sa o intrebi de unde a luat-o ca sa stii, dar sa nu spui ca i-ai rupt-o spune-i ca doar vrei sa stii si daca nu gasesti spune-i adevarul. Daca e prietene/prietenul tau nu o s SE SUPERE.

| AlexBmxRider a răspuns:

Nu fi asa de speriata. Totul se rezolva. Poti da cu aracet cum a spus si dan1999. Asta este. Ii spui propietarului ca s-a dezlipit coperta din greseala. Cum am mai spus : Totul are o rezolvare. Succes! Sper ca te-am ajutat!

| ConstantinCyofu a răspuns:

Incearca sa o lipesti cu aracet, super glue, sau un lipici care lipeste bine, dupa ii spui proprietarului ce s-a intamplat cu ea si iti ceri scuze in asa fel incat sa para real... sper sa te fi ajutat happy