| IsAbElLaSwEeT a întrebat:

Hey a citit cineva cartea La rascruce de vanturi? Imi puteti spune daca merita citita?

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Toate cărțile merită citite, doar că depinde de gustul fiecăruia.
Poți căuta pe net un mic rezumat http://ro.wikipedia.org/wiki/La_r%C4%83scruce_de_v%C3%A2nturi și dacă îți place, o citești.
Multă baftă!

3 răspunsuri:
| KristalPop a răspuns:

Orice carte este interesantă în felul său şi merită citită. La răscruce de vânturi este una dintre cărţile scrise de către Emily Bronte. Cartea este povestea de dragoste dintre Catherine şi Heathcliff. Titlul cărţii este dat de conacul în care se petrece acţiunea, acesta fiind aşezat pe unul din dealurile din Anglia.
Cartea este o carte foarte bună, o carte în stil clasic.

| msilvia a răspuns:

Eu am citit-o si mi-a placut foarte mult.