| AnAndrey1994 a întrebat:

Hey! ajutati-ma! Stau foarte prost cu nervii ma enervez f usor si foarte tare cea ce mai demult nu era asa! Ma enervez usor si ma cert cu cei mai dragi si ii ranesc inclusiv pe prietena mea! Cand ma am nervi parca ma enerveaza doar k o vad si ziceti-mi ce sa fac cum sa scap de situatia asta si mai ales de nervii adica de nervii nu am cum sa scap dar sa nu ma enervez asa repede si asa tare! Distrug tot ce e frumos! Dupa ce imi trec nervii ma comport ff frumos deparca nu sunt eu! Ce ziceti tratament calmante ceva ce ziceti? ajutati-ma va rog!sadsad

4 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Elimină stresul.Ai probleme, te enervează toată lumea, dar prietena ta nu are nici o vină.Şi o răneşti prin comportamentul tău.Nu mai face asta, pentru că ai putea să o pierzi. Data viitoare când ai o zi proastă, încearcă să o strângi în braţe şi să îi spui că o iubeşti pentru câtă răbdare are cu tine şi pentru că e lângă tine atât câtnd eşti fericit, dar şi când ai momente proaste. Poate pentru tine e un gest mărunt şi aparent lipsit de importanţă, dar pentru ea contează.

| Balmung a răspuns:

Dragul meu, si eu sunt fix in aceeasi situati ca si tine. Cel mai bine zic eu cand esti nervos doar izoleaza-te de cei din jur, in camera ta de eemplu si incearca sa te relaxezi.Gandeste-te la ceva frumos, sau iesi afara si fa putina munca fizica mai ales daca ai ocazia asta. Asterne-ti gandurile pe hartie sau vorbeste cu o persoana in care ai foarte multa incredere. Ai grija de tine! Sa fi iubit!

| antoneta a răspuns:

Incearca sa ti rezolvi problemele care te macina, vb cu cineva in care ai incredere, mergi la un psiholog, fa sport

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Si eu ma enervez foarte grav.Un sfat pe care ti-l pot da..Pai daca esti foarte nervos, si iti iese cineva in cale si si-a gasit sa faca glume cu tine, aplica-i o corectie. laughing)