| denn1s a întrebat:

Hey am nevoie de un raspuns rapid(cel mai bun primeste funda). Ce autobuz, tramvai etc pot lua din Piata Maria ca sa ajung in Calea Sagului (in Timisoara)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam greu doar un tramvai. E mai bine sa mergi pe jos pana in Sinaia si sa iei de acolo autobuzul 33. Te duce direct in Sagului in timp mai scurt. Ruta e mai "directa". Parcurge chiar toata Calea Sagului pana in Zona Steaua la pod. Tramvaiul te-ar duce doar pana la Profi si de acolo ar trebui sa optezi tot pentru 33 sau pentru Expresul 8. Eventual scrie exact unde vrei sa ajungi si te ajut cu detalii.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Piata Maria nu mai este statie de autobuze, doar de tramvai. De aceea ti-am spus ca va trebui sa mergi pe jos pana la Sinaia, oricum, linie dreapta din Maria, pe linia de tramvai. Sau, daca ti-e mai ok, poti merge pe jos pana in centru, in spatele Catredralei Mitropolitane si de acolo sa iei autobuzul 33.

| denn1s explică (pentru anonim_4396):

Eu vreau sa ajung exact in fata la Profi pentru ca trebuie sa ma intalnesc cu cineva deci tramvaiul ar fi cea mai buna optiune.Ce numar ii tramvaiul care duce la Profi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru denn1s):

Sunt 2 tramvaie pe care trebuie sa le iei. Fie 2 fie 7 din Maria pana la Dambovita si de acolo iei 9 si te lasa in fata la Profi. Si autobuzul 33 te lasa tot in apropiere de Profi. Trebuie doar sa treci strada din statie spre magazin.