| Nome145 a întrebat:

Hey,anul asta o să fie un an mai greu pentru mine.Cum as putea sa învăț toate comentariile la română și toate operele pe care le-am făcut

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca inveti fiecare lectie la romana si rezolvi fiecare exercitiu la matematica, in ziua cand sunt predate, invatarae este usoara si retinerea ajunge la 80-90%, urmand ca inainte de examen cu 2 luni, doar sa recapitulezi acele lectii.

| Larianiel a răspuns:

Depinde pentru ce și când trebuie să le înveți. Pune-ți ca obiectiv o anumită dată și fă-ți un program în care sa înveți zilnic cate un comentariu. Depinde și de tine cât de ușor și repede poți memora. Cel mai important e să te concentrezi pe ce înveți și nu sa te gândești la altceva.