| anonima125 a întrebat:

M-as apuca sa invat la romana pentru Bac dar mi-e ca pana la anul in iulie o sa uit tot. Sau macar sa ma apuc sa citesc operele. Voi ce care ati dat anul acesta bacul de cat ati avut nevoie sa invatati toate comentariile alea la romana?

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu uiti ca repeti, gen si daca ai avea o singura citire si apoi te-ai apuca de invatat ca lumea peste cateva luni tot ar fi un avantaj ca tu practic ai stii in mare despre ce e vorba chiar daca nu in detaliu.

| Allexander07 a răspuns:

Apucate de acum, pana mai ai timp.O sa incepi scoala, vin alte materii si te trezesti la sfarsitul anului ca, nu ai invatat aproape nimic. Iale incet, de uitat nu ai cum sa uiti tot, asta iti garantez, eu mai stiu si comentariile din clasa a 9-a pe care le-am facut in primul semenstru.