| anonim_4396 a întrebat:

Hey bună. Am 1. 65cm 54kg aș vrea să urc la 60 maxim.
Mănânc orice dar nu prea se depune, mi-a zis o fata ca dacă mănânc lapte praf de bebeluși o sa iau in greutate, voi cum ați luat în greutate? Și în cate luni s-a depus? Mulțumesc frumos! Pentru răspuns!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Oare la 1, 65 m si 54 de kg nu esti o persoana care are proportii corecte? tu fiind femeie!
Din punct de vedere al IMC (Indice de Masa Corporala) este intr-un raport perfect normal!
deci 60 de kg ar fi degeaba, nu te-ar avantaja! 60 de kg daca ai avea peste 1, 70 m ar fi indicat!

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc frumos! Pentru răspuns!?

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere!

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 1.65m trebuie sa ai maxim 55kg, iar tu ai deja greutatea asta. Pentru ce ai vrae sa te mai ingrasi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu mă uit la cartofi prăjiți și mă ingras.

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Fa sport in gand sa slabesti.

| dullcat a răspuns:

Nu este cazul tau, luand in considerare IMC, dar gasesti aici sfaturi bune:

Https://www.reginamaria.ro/......-ma-ingras

| gemeni6226 a răspuns:

Poate ai hipertiroida, aceia pot minca oricit nu se depune-eu in schimb trebuie sa depun eforturi deosebite si pentru a slabi un kg.
Eu te sfatuiesc sa te consulti cu un medic.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Am fot la un nutriționist și mea zis ca greutatea normala ar trebui sa fie între 54kg sau 57 max

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca esti foarte bine, poti fi fericita, eu de cand ma stiu ma lupt cu kilogramele in plus.

| wildthing a răspuns:

Pff, s-a intors lumea cu cooru-n sus, acum fetele nu mai vor sa fie slabe, ci vor sa fie grase. De ce ai vrea asa ceva?
Eu as putea sa iti spun cum sa pui "carne" pe tine, dar ar insemna sa-ti fac un rau...si nu vreau asta.

| Lupică27 a răspuns (pentru wildthing):

Pai n-ai vazut femeile tinere le place sa faca sport de contact, sa bea, sa traga flegme, sa isi bage ***, sa fie comandanti de pluton, sa traga cu pusca, etc.
Propagandele din vest de masculinizare a femeii isi fac bine treaba

| Lupică27 a răspuns:

Esti minion si vrei sa te ingrasi? o sa arati ca un pet de neumarkt la 1l.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Laptele praf de bebeluși? îngrașă? What?