| FunkyNameXD a întrebat:

Hey,care este diferenta dintre prietenia si dragostea dintre o fata si un baiat?

4 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ai pus o intrebare mai grea decat nick-ul tau.

| a1doru a răspuns:

Prietenia este doar ''o dragoste platonica''rolling on the floor

| BiuL a răspuns:

"dragostea e o prietenie care a luat foc". oamenii prieteni se inteleg bine, se ajuta reciproc, isi doresc sa petreaca timp impreuna, tin unul la altul. si la dragoste e exact la fel, insa in plus exista intre cei doi si o atractie fizica puternica, pasiune. in plus prieteni la care sa tii poti sa ai mai multi, insa sa iubesti mai multe persoane in acelasi timp nu prea e posibil.

| pazzo a răspuns:

Diferenta este inima
dragostea este atunci cand ii bate inima baiatului / fetei.(inima spune totul in mare parte)