| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, este normal ca un coleg de munca sa nu vrea sa isi împărtășească când e ziua lui de naștere colegilor lui ca sa nu fie nevoit sa cheltuie bani sa cumpere pentru colegi sărățele, prăjituri și mâncare și sucuri și în același timp nu vrea sa participe cu bani când se strâng bani de la colegi pentru ziua cuiva?

Răspuns Câştigător
| Jus7t a răspuns:

Aia e.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ilegal nu este, deci trebuie sa acceptam ca fiind normal.
Oricum ziua de nastere ar trebui sa fie libera big grin

| Lioana a răspuns:

Nu exista un cod al normalitatii. Fiecare considera normal ceea ce in viziunea lui face majoritatea oamenilor.
Si apoi nu exista oameni normali. Fiecare avem farama noastra de anormalitate.
Daca nu vrea sa spuna nu poate fi obligat chiar daca altii considera ca e anormal.

| iulia0514 a răspuns:

E alegerea lui nu e obligatoriu sa va spună vouă când e ziua lui de naștere sau sa cotizeze cu banii pentru a serba aniversarea unui coleg

| Dandinelle a răspuns:

Daca de exemplu - te angajezi si incepe lumea sa-ti ceara bani pentru colegul x, y dar tu stii ca ai contract determinat de 1 an de zile...sau mai rau esti dat afara inainte de ziua ta...cum te simti? cand stii ca ai dat bani pentru toti si tu esti concediat sau ai plecat si n-ai primit nimic? poate asta e gandirea colegului tau.