| pumpkinky a întrebat:

Ce parere aveti despre zilele de nastere ale colegilor la munca unde fiecare trebuie sa puna un minim de 50lei pentru cadou?
Vi se pare normal chestia aceasta?
De ex eu sunt impotriva sa punem bani toti la comun, parerea mea fiecare sa cumpere separat ce vrea el si daca vrea bineinteles.
Altfel ramai in memoria colegului cu un cadou facut de o singura persoana, nu de un grup...
Pareri?

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

E neaparata nevoie sa iei un cadou unui coleg de servici?
La mine ce punem toti consumam toti, numai sarbatoritul nu plateste, asta e cadoul.
Iesim la un gratar in gasca si spargem toti banii pe mancare si bautura

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand pune toata lumea macar ii iei ceva util.
Pe mine nu ma incant cu nimic un cadou semnificativ de la colegi. prefer ceva util.

| SilentRain a răspuns:

Nu cred ca e obligatoriu, la mine maxima 5 lei si asta daca e o persoană care e ok

| Sofer a răspuns:

Asa se facea si la mine la munca. O prostie mai mare ca asta.

| Holiday a răspuns:

Decat multe lucruri inutile ieftine, mai bine unul la fel de unutil dar mai scump. Daca nu-ti trebuie/place, macar il poti face cadou altcuiva de ziua lui.