| Ahaaaa a întrebat:

Hey!happy Spuneti-a parerea despre urmatoarele genuri de muzica:
1. Rap/Hip-hop
2. Pop
3. Dance
4. Rock
5. Arabeasca/ Indiana
6. Country
7. Latino
8. Opera
9. House
10. Populara
11. Manele
Nu stiu dupa ce criterii dau funda, insa toata lumea are votwinking

Răspuns Câştigător
| Crisis a răspuns:

1. Primul gen pe care l-am ascultat a fost rapul. In el m-am regasit foarte mult si inca ma regasesc [vorbesc de cel underground, nu Puya de dupa '07 sau altii]. Face parte din categoria celei mai ascultate si mai bune muzici.
2. Nu prea ascult. Bine, am ascultat o perioada KPop [Shinee si TvxQ] ca sa-i fac pe plac unei prietene obsedate de un cantaret. laughing Cateodata [doar cateodata!] poate fi considerata si muzica pe placul meu.
3. Nu ascult.
4. Eheee \m/ ^_^ \m/. Ce sa zic despre un gen asa de complex? Nu pot sa spun ca imi place toata muzica rock, pentru ca as minti. Imi place black, death, heavy si "Tanz Metall" pe care il canta Rammstein. Iarasi, unul dintre cele mai bune genuri, alaturi de rap.
5. Nu ascult. Probabil cuiva ii place si acest gen de muzica si probabil e frumos, dar nu-mi place.
6. M-a innebunit tata cu muzica country, mi-a ajuns. laughing Nu-mi place, poate pentru ca n-o inteleg.
7. Adica Shakira? Da, imi place cat de cat. Un stil ca oricare altul, de zbantuiala mai ales, dar e destul de frumos.
8. Muzica foarte frumoasa, una din preferatele mele [trebuie' sa fii idiot ca sa nu-ti placa, sincer].
9. Aia nu e muzica, e o porcarie.
10. Frumoasa pentru unii, urata pentru altii. N-o sa vezi om [mai ales copil] cu populara-n casti.
11. Vezi punctul 9.
In concluzie, dupa mine ar fi cam asa, daca as alcatui un top cu preferintele mele: 1. Rock 1. Rap [la egalitate cu rock] 2. Opera

12 răspunsuri:
| TheDarkEmpire a răspuns:

1.Nu ma deranjeaza, dar nu asculthappy
2.comericala
3.da, poate in anii '90
4.mai intrebismug
5.Nici sa nu audlaughing
6.thinking
7. o urasc!
8.laughing
9.i hate it
10. -
11. ce-i asta!raised eyebrows

| EnterSandman a răspuns:

1)Comerciala...numi place
2)la fel de comerciala tot nu-mi place
3)muzica cu versuri tampite
4)depinde ce fel de rock, daca e pop-rock sau mai stiu eu...tot la fel de cretina,singurele subgenuri de rock care le inghit sunt, folk-rock, hard-rock si rock'n'roll.
5)cea mai cretina muzica...cand aud muzica arabeasca ma gandesc la manele laughing
6)contry nu prea am ascultat sa imi dau seama dar imi mai aduc aminte ca era un radio la san andreas si se auze muzica contry, cred ca suna destul de bine laughing...cine stie stie laughing
7)nu stiu ce sa cred, carei asta? Latino?
8)pur si si simplu numi place.nam nimic cu genu asta happy
9)la fel ca dance, muzica cu versuri tampite...dar house are versuri si mai tampite laughing
10)muzica populara este cantata deseori de oameni care nici macar nu au voce...mai are rost sa comentez?
11)probabil ca v-ati dat seama ca nu-mi place muzica cretina...manele fac si ele parte tot din muzica cretina happy,de ce?
pentru ca sunt cantate de niste cioroi burtosi fara voce si fara pic de talent laughing, dar cel mai mult ma dezgusta replicile acelea ca de ex:-fara numar fara numar de la nasu mare sa traaaiasccaa! rolling on the floor), epic.

Răspuns utilizator avertizat
| shadovv a răspuns:

2. Prea comericiala, fara sens sau ceva de spus.
3. Nici nu stiu diferenta dintre dance si pop... acelasi lucru ca mai sus
4. Am ascultat putin de tot dar m am detasat de acest gen deoarece nu prezinta... inteligenta.
5. Sunt roman. Mi as trada tara.
6. Nu am incercat. Nu stiu, nu ma bag.
7. Ascult putin rap latino dar cred ca nu are prea multa legatura.
8. E frumoasa muzica clasica dar prefer ceva mai spre celtica si bizantina.
9. Doar bum bum si nimic inteligent.
10. Desi sunt roaman nu ma atrage. Subiectele despre care se canta in acest gen sunt foarte paralele cu pamantul.
11. La fel ca la 5. plus mesajul transmis de aceasta muzica este unul ati ratiune.

Si acum sa trecem la 1. Hip hopul este apogeul muzicii deoarece este genul in care se face cel mai bine si cu cel mai mare volum transferul de informatii si sentimente. Muzica asta te face sa gandesti, sa rationalizezi sensul versurilor. Te desteapta.

| Pufuh a răspuns:

Buna Chokolatha! Sincer eu din toate genurile de muzica enumerate de tine imi place cel mai mult urmatoarele:Rap/Hip-Hop,Pop,Dance,Arabeasca/Indiana, Latino, si unele cantece populare! Sper ca am fost clara si poate primesc funda! La revedere! Pupici:*:*:*!

| Ahaaaa explică:

DimmAscultaDimmuInCasti
Ai gusturi asemanatoare cu ale melewinking
In legatura cu Sakira-> E latino american genul ei, dar sa zicem ca se incadreaza la latino...
Ascult rap, insa rock destul de rar.
Cele 2 genuri despre care ai avut aceeasi parere[una proasta] adica house si manele, le consider si eu niste genuri care se fac placute in societatile celor incultiwinking
Raspunsurile au fost diferite, insa nu pot critica nici unul pentru ca avem gusturi diferite.
Am observat ca nimanui de pe aici nu-i plac manelele... Bravo! Tot asa in continuare si nu cadeti prada acestei prostii pe care cei cu 4 clase o numesc cu mandrie "Muzica"
Multumesc tuturor... Fundita o acord user-ului DimmAscultaDimmuInCasti pentru raspunsul complex
Multumesc inca o data!

| Ahaaaa explică:

Si totusi ti-am dat vot [7h30]
Argumente bune, gusturi bunewinking

| Ahaaaa explică:

raised eyebrows
Caracter irelevant?
Care a fost?!
Ca avea gusturi bune la muzica! [7h30]

| Maria02 a răspuns:

1.Rap/Hip-hop:E destul de misto:)
2.Pop:Mi se pare un gen super pe care poti sa dansezi si sa canti:D
3. Dance:nu stiu, nu prea ascult felu asta de muzica, dar mki se pare ok
4.Rock:E super tare!
5.Arabeasca/ Indiana:Amuzanta si spectaculoasa:D
6.Country:Nu prea :-?
7.Latino:Imi palce mult genu asta!:):D.si ascult des:D
8. Opera:Imi place sa ascult, dar nu ma prea dau in vant:D
9.House:Nu-mi prea place
10. Populara:Nu am dau in vant sa ascult, dar odansez deci:Ok:d
11. Manele:Yewwwwwwwww! Naspah de tot:D

| nushdastea a răspuns:

1. CEA MAI MIJTO!
2. asa si asa
3. Mereu o folosesc big grin
4. ma doare kapu de la ea
5. cei asta? beak
6 beaaaaak
7 o urasc
9 beak
10 naspa
11 de rromi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wtf, ce se întâmplă aici? Văd că 7h30 este plăcut/ urât de cineva care a făcut o obsesie pentru el.

| Ghindoc_Codrin_2002 a răspuns:

1. Singurele piese Hip Hop ce îmi plac sunt de la Puya și BUG Mafia.
2. Unul dintre genurile mele preferate.
3. La fel ca și la 2.
4. Nu ascult.
5. Nu ascult.
6. Am ascultat. Sună destul de bine.
7. Imi place mult acest gen.
8. Asa și asa.
9. Ador acest gen!
10. O urăsc!
11. E muzică de țigani.