| dani97 a întrebat:

Hey TPU,am o nelamurire. Bunica mea mi-a dat bani sa ii platesc rata la CAR luna aceasta,dar eu am chieltuit acei bani fara sa stie, luandu-mi o pereche de adidasi si am zis ca pana la urmatoarea rata fac rost de ei si platesc... poate pati ceva daca nu a platit luna asta? Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Foarte rau si urat ai procedat.
Poate sa ii puna proprire pe pensia dansei, ori va fi sunata/cautata acasa.
Daca a fost girata in momentul in care a facut imprumut, girantul va fi sunat si il va obliga sa achite rata restanta.
Plus ca vor fi penalizari si va fi considerata rau platnic.
Vorbeste cat mai urgent cu mama ta si achitati rata bunicutei, nu ii creati probleme chiar la batranete.
O seara bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Da, e posibil sa aiba penalitati daca nu plateste la timp!
Vorbeste cu parintii tai, iti imprumuta niste bani, si dai inapoi din alocatie(ii).

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Nu cred ca se intampla ceva, dar bunica ta va fi cam dezamagita daca ar afla. happy
Pa!