| clauss a întrebat:

Am facut un credit acum doi ani si ceva si am platit rata pana acum 4 luni, nemaiavand bani am ramas din luna iunie restant, pur si simplu nu pot s o mai platesc si cred ca nu o mai platesc o perioada lunga, intrebarea e ce pot sa patesc daca nu platesc, avand in vedere ca creditul e facut cu buletinul si nu am girat cu nimic, nu am nimic pe numele meu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai nimic pe nume nu te pot forta sa platesti.
Eventual daca lucrezi cu carte de munca o sa aiba voie prin semnatura ta, sa iti retina din salariu.
Citeste cu atentie contractul daca al mai ai.

1 răspuns:
| clauss explică:

Mersi sol86