| VoiceWithin a întrebat:

As dori niste sfaturi de la voi in legatura cu greutatea. Povestioara mea este urmatoarea :
Acum 5 luni, cantaream 37 de kg (inaltime 1, 59).Sunt mai mult ca sigura ca multi dintre voi, cei care o sa cititi asta, o sa va inchinati.Da, atat cantaream.Am patit ceva care m-a motivat sa ma schimb din multe puncte de vedere dar in primul rand, sa mai pun pe mine niste carne.Tot timpul am auzit " vai cat de slaba esti!; dar cu ce traiesti, cu aer? " sunt slaba de cand ma stiu, acum 4 ani ( aveam 14 ani ) am reusit, nu stiu cum, sa ma ingras si aratam ok.A urmat o perioada grea pentru mine, iar atunci am slabit 13 kg si asa am ajuns sa cantaresc 37... M-am apucat de sala, am muncit mult, antrenamente de 5-6 ori pe saptamana si pauza o zi sau doua, in functie de ce mai aveam de facut.Usor, usor am pus cate un kg... si am ajuns la 44 in prezent, pentru mine este o diferenta mare fata de cum aratam.Cu toate ca nu este cat ar trebui.Muncesc in continuare, ma duc si plec acasa cu limba scoasa, incerc pe cat posibil sa iau 4 mese pe zi dar imi este foarte greu, stomacul meu inca nu este destul de maricel.M-am gandit sa iau proteine de ceva timp, dar imi este frica sa nu ajung in punctul in care voi lua pauza de la ele, din cauza banilor, voi da jos absolut tot ce am pus cu ele. Vreau niste sfaturi, ceva, cei care ati luat. sau stiti despre ce este vorba.Multumesc!