| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
azi la scoala am trantit un termopan si s-a crapat prima sticla, stiti voi ca au strat dublu.
intrebarea mea este daca se poate schimba doar aia sau trebuie tot termopanul si cam cat ar costa?

5 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Poate fi schimbata decat partea rupta nu neaparat tot termopanul.

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Daca e numai o parte, trebuie scos din rama, desfacut, schimbat sticla crapata, si reumplut interiorul cu gaz dintr-ala.
Nu stiu exact cat costa, dar cum au zis si baietii, cam 100-150 RON.

| ionut258 a răspuns:

Dimensiunile sunt cam 1. 20x50 sau 60 nu stiu sigur

| ionut258 a răspuns:

Termopanele nu au vid intre cele 2 geamuri?

| SovietMarshalPeter a răspuns:

De costat nu stiu, dar stiu ca poti sa schimbi partea rupta fara sa schimbi termopanul, dupa mine e vreun milion.