| Pitiicaa a întrebat:

Ce stiti despre membrii trupei Tokio Hotel? Cel mai mult ma intereseaza de Bill si Tom Kaulitz. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Deea_1478 a răspuns:

Tokio Hotel este o trupă de pop rock din Germania, fondată în 2001 de solistul Bill Kaulitz, chitaristul Tom Kaulitz, toboșarul Gustav Schäfer și basistul Georg Listing. Grupul de patru a avut patru single-uri de locul I și au lansat trei albume de locul I în țara lor natală, vâzând aproape 5 milioane de CD-uri și DVD-uri acolo. După ce au înregistrat un CD-demo sub numele "Devilish" și au terminat contractul cu Sony BMG Germany, formația a realizat primul album Schrei, ca Tokio Hotel la Universal Music Germany în 2005. Schrei a fost vândut în mai mult de o jumătate de milion de copii pe plan internațional și a conținut patru single-uri de locul #5 în Germania și Austria. În 2007, formația a lansat al doilea album german Zimmer 483 și primul album englezesc Scream care combinate au fost vândute în peste un milion de copii în întreaga lume și i-au ajutat să câștige primul lor MTV Europe Music Award pentru Best InterAct. Ex-Zimmer 483 a lansat trei single-uri de locul #5 în Germania, Scream, a lansat două single-uri care au urcat pe locul douăzeci în noile teritorii ca Franța, Portugalia, Spania și Italia. În septembrie 2008, au câștigat primul MTV Video Music Award pentru Best New Artist. În octombrie 2008, au câștigat patru premii incluzând Best International Artist și Song of the year la Los Premios MTV Latinoamérica organizat în Mexic. Tokio Hotel a devenit prima formație germană care a câștigat vreodată un premiu la MTV VMA și de asemenea la MTV Latin America Awards. Au primit și premiul Headliner la MTV Europe Music Awards 2008 organizat în Liverpool pe 6 noiembrie, 2008 și premiul pentru Best Group pe 5 noiembrie, 2009 la MTV Europe Music Awards din Berlin. Au câștigat un premiu pentru Best World Stage Performance pe 7 noiembrie, 2010 la MTV Europe Music Awards din Madrid. FUNDA?big grin

1 răspuns:
| Konata a răspuns:

Vei gasi mai multe informatii pe wikipedia.
Succes!