| Myssteriusthanlife a întrebat:

daca am cateva carii si dintii putin inghesuiti nu imi pot pune aparat dentar?
eu am inteles ca nu!
ce imi poate face dentista daca am dintii putin inghesuiti [doar 2 ]

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Intii trebuie sa-ti rezolvi problema cariilor. Nimeni nu-ti pune aparat dentar daca nu sint tratati dintii.
Si chiar daca n-ar fi vorba de aparat trebuie sa mergi sa-ti rezolvi cariile. Se agraveaza in timp si ajungi sa ai dureri, aspect neplacut si sa si pierzi dintii in timp.
Pentru orice problema de configuratie a dintilor se poate pune fara probleme apoi un aparat dentar. Daca ai spatii intre dinti, daca sint iesiti in afara, culcati unul peste altul etc., pentru orice varianta exista rezolvare.
Mergi cu curaj si-ti trateaza cariile ( e gratis pentru elevi la multe cabinete) si apoi alege un ortodont bun pentru aparatul dentar.
Sint zeci de copii intr-un liceu cu aparat si chiar mai multi intr-o scoala generala. E ceva curent acum asta si trebuie facut la timp.succes!

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Ba iti poti pune, dar intai stomatologul iti va plomba cariile.

| Molecula a răspuns:

Ba da, aparat itinpoate pune, o sa iti curete dintii mai intai. Du-te sa vorbesti la stomatologie sa vezi exact, si sa afli toate detaliile si preturile.