| anonim_4396 a întrebat:

De ce persoanele care au chuunibyou, se comporta ca personajele negative, si nu ca cele pozitive?

Pentru cine nu stie ce este chuunibyou, dar stie engleza, aici gasiti explicatiile :

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Chuunibyo u

Si ma mai intrebam daca aceasta "boala", se poate vindeca, sau o data ce o ai, nu mai poti scapa de ea, sau scapi de ea cu greu?

Ma puteti ajuta va rog?

Multumesc anticipat!

17 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ori e deformata persoana respectiva,, ori e 'ceacara',, adica are un ochi de-un fel si altul de un fel.

| Clorox a răspuns:

Uhu, pământul către Ștefan, trezește-te la realitate... happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Sunt treaz laughing era doar o intrebare inocenta laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Cum pot si eu sa dau de blonda aia cantareata?

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Are turneu in europa laughing
Păcat că nu vine în România laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Superba fata,, e numarul 1!

| MaliciousDeath a răspuns:

Realizezi ca nu este o boala reala...
Pe termeni romanesti si mai simplisti, inseamna ca esti imatur.Probabil si teribilist.Toti trec prin asta la un moment dat.
Si ca sa raspund la prima intrebare, rar gasesti personaje pozitive interesante/complexe.Alea negative sunt mai "cool", ies in evidenta, socheaza.Si cum indivizii care au "chuunibyou" vor sa iasa in evidenta(inconstient sau nu), se bazeaza pe asta.

| Mayhem666 a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Stiu ca nu este o boala reala, de aceea am folosit ghilimelele cand am spus boala.

| Drimmero a răspuns (pentru MaliciousDeath):

In Romania daca vrei sa iesi in evidenta si sa fii 'cool',, iti cumperi Bmw sau numeri teancurile de bani in fata altora, cam asa merge.

| Deaad a răspuns:

Raspund aici ca nu-ti gasesc comentariul:
Mi se pare ca erai o fata blonda, putin plinuta, nu schiloada, nici batoza si imi veneai pana la piept.Eu am 1 70, nu stiu ce inaltime ai tu in realitate.
Si in vis stiam si ca imi placea de tine si voiam sa te scot undeva, dar a venit nenorocitul de tsunami. laughing
Si in vis aveai aceeasi varsta ca acum, 20 si ceva parca.
Si a fost super ciudat, ca mie imi placea de tine in forma de fata si sunt cu ceva ani mai mic. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Si tu visezi tsunami-uri? Cata teroare n-am avut cu asa ceva,, ajungeam sa transpir dupa asemenea vis si sa-mi bata inima mai ceva ca la maraton, cat despre visul in sine, pot sa zic ca m-a amuzat

| Mayhem666 a răspuns (pentru Deaad):

Am 21 de ani, si 175 cm in realitate, si nu sunt nici blond, si nici grasut, deci poate era altcineva, nu eu in forma de fata laughing
Dar visul tot vis ramane laughing

| Deaad a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu fratioare, erai tu, pentru ca stiam asta in vis.
Te-am intreabt:"Tu esti AnimeLover95 de pe TPU"?
"Da!"
"Super, eu sunt Deaad"
Wtf laughing

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

Dar stii ce rraumatizant a fost?
Adica vorbeam si eu linistit cu AnimeLover pe timp de zi,apoi s-a auzit un sunet asemanator de explozie, norii au aparut pe cer si au intunecat ziua, ziceai ca era noapte, apoi la nivelul norilor, vedeam valul de tsunami pe tot orizontul.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Deaad):

Ciudat, ca stiai cine sunt, desi nu m-ai intalnit niciodata, si pe deasupra, mai eram si fata laughing
Oricum, visul e doar un vis, nu are legatura cu realitatea.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Am visat si eu una de genul,, fiind aproape sa ma trasneasca un tsunami si m-am trezit la fix, inainte sa ma loveasca. M-am trezit transpirat tot si cu o frica incredibila, eram fata-n fata cu un tsunami, cu oceanul ridicat, fiiind neputincios in fata unui 'gigant'