| DumitritaLoveS a întrebat:

doar voi puteti sa ma ajutati! Am nevoie sa-mi ziceti asemanarile si deosebiriele dintre costumul popular(national) a Moldovei si a Romaniei, si sa-mi ziceti din ce e compus acest costum national romanesc, portul la fete si la baieti! Am nevoie asta cel mult pina-n marti seara.In schimb va dau fundita! Nici n-am idee ce categorie sa pun dar pun conversatii sper sa ma ajutati sa iau o nota buna!

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

N-am nici cea mai palida idee de cum arata costumul din RM, dar, in Romania, stiu sigur ca exista mai multe feluri de costume. Fiecare regiune are, la costumul popular, caracteristici bine definite care fac respectivele costume sa nu semene unul cu altul.
Dar, de ce nu intri tu pe Google, la imagini, unde poti gasi costumele pe care le vrei si apoi, poti face singura comparatia.

| darrio2007 a răspuns:

Daca eu pot cauta, pentru tine, cred ca si tu poti asta.Tot pe net as fi cautat si eu. Daca postezi intrebari inseamna ca ai posibilitatea.Succes in cautare iti doresc.