| anonim_4396 a întrebat:

Happy Halloween! Din moment ce azi e halloween-ul, m-am gandit sa pun o intrebare ceva mai speciala, si ma gandeam daca vreti sa facem un fel de concurs?
Cine imi poate spune o poveste cat mai infricosatoare si sa adauge si un link cu o melodie sinistra pe care sa o ascult in timp ce citesc povestea de groaza, primeste funda.
Deci, ce ziceti? Vreti sa incercati?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Uite, asta derulezi de sus în jos

http://comic.naver.com/webtoon/detail.nhn; jsessionid=83629DB9E19901F2CEA6CB5C313B8D50? titleId=350217&no=31

O melodie care mi se pare înfricoșătoare e

https://www.youtube.com/watch?v=YMJQLFesbHg

26 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Tu chiar vrei sa nu mai dormi la noapte decat cu plapuma peste fata?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu ma sperii chiar asa de usor! Hai sa vad daca tu reusesti sa ma sperii! Ce poveste de groaza stii? Cea pe care a spus-o Florentina mi-a placut mult!

| Drimmero a răspuns:

Eram mai mic si eram intr-o vara in vacanta pe la bunici la tara,, era placerea mea sa ma duc acolo.
Se face seara, se sparge gasca si trebuia sa ma duc acasa,, iar drumul nu era unul drept, era un fel de vale, merg ce merg pe intunericul ala ca nici becuri nu erau pe strada aia, ziceai eram intr-un sat salbatic. Dau sa ma duc acasa si imi aud numele strigat, in bezna aia doar in fata apucam sa vad sa ma duc, avand lanterna de la telefon... cand am auzit a inghetat sangele in mine si fuga ca aia n-am mai avut in viata mea pana acasa, am parcurs toata strada aia in forma de vale in cateva secunde, de frica am sarit poarta si le-am povestit bunicilor ce am patit si au ras de mine, bwhahahahahaha

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Știu că ne minți laughing

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nu am eu imagine de asa ceva, asta e singura mai creepy din toate intamplarile mele. Altele n-am mai patit, oare sa fi fost doar iluzia mea de om speriat, sau poate ca era vreun dement ce ma striga din spate sa-mi zica sa mai raman afara cu ei, cert e ca eram inghetat total.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Ei, uite ca ai mai alergat si tu, cu aceasta ocazie. Binecuvantat fie acela care te-a strigat!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nici dupa minge n-am alergat cat am fugit de frica, cred ca a fost singura oara cand am fugit de b.e.z.m.e.t.i.c speriat de ceva!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce m-as fi amuzat sa te vad!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu nu prea cred in fantome si chestii de genul pana nu mi se arata,, nu cred pana nu vad, dar atunci fiind mai mic si tampit m-am speriat.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu ca acum fiind mai mare, e vreo diferenta!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Daca ma iau te tine, iar ma pui la ignore si zici c-am fost rau!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu asta a fost intentia mea, sa te critic. Am spus adevarul! Mergi tu pe strada noaptea si cand te uiti in spate sa vezi pe cineva venind dupa tine, urland si tipand. Ai sta pe loc. Nu ai face la fel? Nu e important ca erai mic si ca acum esti chipurile, mare! Insa, frica, nu tine cont de varsta!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

As fi inconstient daca as incerca sa-l atac pe acel cineva, nestiind ce are in maini, dar daca n-am incotro, ma apar orice s-ar intampla. Daca e viata mea in joc,, ma lupt/

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Vorba romaneasca: sa murim, dar sa murim luptand! Patriot esti!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

N-are legatura patriotismul cu lupta pentru supravietuire,, doar nu sunt pr0st sa stau sa ma omoare cel mai prost din parc.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Link-ul poate nu merge cum trebuie deci dă search pe google cu [ENG ver.] Bongcheon-Dong Ghost - HORANG (봉천동귀신 영문판) și primul rezultat, după apeși pe nume și derulezi.

| Mayhem666 a răspuns (pentru T0T):

Stiu si eu povestea aia, am ascultat-o mai de mult!

| T0T a răspuns (pentru Mayhem666):

Atunci încearcă cu cea pe care am zis să o dai search pe google. E mai mult o nuvelă grafică.

| Mayhem666 a răspuns (pentru T0T):

Am ascultat melodia in timp ce derulam la celalalt link pe care mi l-ai lasat si m-am speriat cand a sucit aia capu, sau atunci cand a sarit pe ecram, chiar m-am speriat, si acum imi tremura mana pe tastatura. Mersi happy

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Uite, asta derulezi de sus în jos

http://comic.naver.com/webtoon/detail.nhn; jsessionid=83629DB9E19901F2CEA6CB5C313B8D50? titleId=350217&no=31

O melodie care mi se pare înfricoșătoare e

https://www.youtube.com/watch?v=YMJQLFesbHg

| Florentina9210 a răspuns:

Vrei o poveste de groaza? Bun. Acum doua zile, cand ai mei au fost plecati si au ajuns acasa la ora 2:30, stateam la computer, am lasat lumina aprinsa afara si pe hol si ascultam muzica. Am vorbit cu ei la telefon, mi-au spus ca se vor intoarce intr-o ora si am asteptat linistita. Cand, deodata la nici 5 minute de la apel, vad cum se deschide usa de la intrare. Am inghetat practic. Frica aceea simtita..de nepretuit! Cand colo, era matusa mea, care a venit sa stea cu mine, sa imi tina de urat. Si m-a certat ca de ce nu am incuiat usa, doar ca eu o incuiasem inainte, dar am avut nevoie la baie si am uitat.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

In locul tau probabil si eu as fi facut la fel!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu e o poveste, este o intamplare. Oricum, de acum sa imi fie invatare de minte, cand raman singura acasa ( ador, cand se intampla asta ), sa incui usa.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Am spus poveste? Scuze, am vrut sa spun intamplare!

| syd2 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=_a-F2YCqzb4
Chiar daca ai dat funda iar melodia nu-i pe placul tau oricum postez :))

| Deaad a răspuns:

Era odata o fantoma intr-o carmangerie si se plimba cand a intalnit o alta fantoma.
Si-au dat "salut" si au plecat mai departe.

https://www.youtube.com/watch?v=GUNOIHz2QQU