| Ely3434 a întrebat:

:* Imi puteti da un link, va rog frumos, in care sa pot rezolva evaluarea nationala de clasa a 8-a si sa vad ce nota as lua? Daca se poate si la mate si la romana. Dau fundita :*

3 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Ai aici subiectele și barem, dar trebuie să le descarci:

http://subiecte2014.edu.ro/2014/evaluarenationala/Subiecte_si_bareme/

| Ely3434 explică (pentru Furculingură):

Cred ca nu m-ai inteles. Am zis sa o pot rezolva online si sa mi se corecteze tot online.

| Furculingură a răspuns (pentru Ely3434):

Nu am înțeles pentru că nu te-ai exprimat tu cum trebuie.
Nu se poate cum vrei tu. Singura modalitate este să te verifici cu baremul și să îți faci punctajul.