| selenahermy a întrebat:

In curand este pastele si nu stiu ce sa scriu intr-o felicitare! Imi dati idei?

1 răspuns:
| Patry a răspuns:

Uite cateva:

Va doresc un Paste fericit!

Fie ca bucuria invierii Domnului sa va aduca in suflet liniste, pace, si fericirea de a petrece aceste clipe magige alaturi de cei dragi! Hristos a inviat!

sau: Sfanta sarbatoare a Pastelui sa va aduca pace in suflet, speranta bucurie si puterea de a invinge toate obstacolele!
Lumina invierii sa va calauzeasca in viata! Paste fericit!

sau: Un iepuras cu botic alb a venit la voi in prag sa v-aduca un ou rosu ca sa va umple tot cosu'! Paste fericit!

sau: Lumina Sfanta a Invierii Domnului Isus Hristos, sa va mangaie sufletele, si sa va vindece inimile presarind pe ele stelutele opanile ale Sfantului Duh! Paste fericit!

si: Fie ca Sfintele Sarbatori de Paste sa va aduca lumina in suflet! Hristos a inviat!

Sper sa iti placa si sa ai un Paste fericit!