| anonim_4396 a întrebat:

Ma plictiseam si mi-a venit in minte aceasta intrebare :

Daca ati merge seara pe un drum lung si intunecos, nu foarte iluminat, dar nici bezna toatala si ati auzi pasi in spatele vostru, si cand va uitati sa vedeti cine e, nu e nimeni, si apoi iar auziti pasi si sunteti sigiri ca cineva este in spatele vostru si va urmareste, ce ati face?

Sa fiti singuri pe acea strada, nu cu un insotitor, in afara de persoana care s-ar presupune ca va urmareste.

Eu sincer sa fiu, cred ca as grabi pasul si apoi as incepe sa alerg cat ma tim picioarele pana ajung acasa, si cred ca multi ar face la fel!

Cred ca filmele si povestile de groaza devin nocive pentru mine

33 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Exact la fel ca tine as proceda si eu laughing

| Drimmero a răspuns:

Este instinctul tuturor, as rupe pamantul pana in cel mai sigur loc de acolo!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Imi amintesti de unu din grup. Cel mai tare in gura dar mereu statea in spatele multimii laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Il am pe un prieten, e nebun de felul lui, a sarit un mare gard al unui fost teatru unde se zice tot asa ca e ''bantuit'' doar sa faca poze, era cu mai multi, dar el a sarit singur gardul ala si a facut poze la ferestre, mi-a povestit ca acolo sunt papusi mari vechi de peste 20-30 de ani si ca e ciudat rau de tot locul ala, imi aratase si poze.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Am mai speriat fete la mine pe strada cand le arucam pietre dupa ele intre 12 si 2 dimineata. Pietre mici evident. Pana vine o idioata si ia o piatra cat o minge de fotbal american si o arunca dupa mine, noroc ca m-a nimerit doar in picior laughing. Slabanoaga dar cu muschi

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Voi inca mai traiati in epoca de piatra?rolling on the floor)))))))). Am speriat-o si eu pe una mai demult, de mai avea putin si sunam la smurdrolling on the floor)), dar mi-am incasat-o si eu de cateva ori cu glume in 'intuneric'rolling on the floor)))

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Casa era in constructii. Aveam fundatia facuta. Mereu ma jucam pe langa groapa de 5 metrii laughing. Spunea bunica, in caz de dispar, acolo ma cauta prima oara rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Mi-ai adus aminte de inca un semn de buna purtare, care nu prea mai e asa evident, tot asa, casa in constructii avand-o, am cazut si am cazut cu mana intr-o tabla si m-am taiat, doar d-astea am tot patitrolling on the floor)

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Ca tot vorbim de tampiti. Cred ca aveam vreo 5 ani cand ma jucam dea v-ati ascunselea in casa cu fratele meu. Toate luminile stinse, era vreo 11 noaptea, nu vedeai nimic. Pe la sfarsit el se ascunde in ultima camera dar pune un scaun in usa. Eu nevazand nimic dau sa intru dar ma impiedic si cad, imi nenorocisem genunchii. El sa faca pe inteligentul a vrut sa se ridice si sa rada dar a uitat ca e sub masa. A dat cu capul asa tare ca zburat si vaza pe masa laughing. Din un idiot care plangea de durere, au devenit 2 rolling on the floor.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Cum e astarolling on the floor))))))))))))))))))

| Mayhem666 a răspuns (pentru UnBroken2016):

rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Eu cele mai multe lovituri le-am incasat la fotbal si pe bicicleta, chiar acum saptamani era sa intru peste niste banci si peste niste cosuri de gunoi din parc si era sa ma fac varza in ele. Faceam intrecere cu unii, fiind mai intuneric, iar drumul pe care il mergeam noi era cumva serpuit si eu avand viteza, am uitat de curba aia, credeam ca-i drept drumul ala, si-mi taiase unul fata si mi-am dat seama ca e curba cand l-am vazut ca vireaza brusc la dreapta, am pus o frana sanatoasa si m-am dus cu totul prin iarba, din cauza vitezei, am lasat o dunga in drum de la cauciuc si eu ducandu-ma direct in iarba peste bancile de acolorolling on the floor)))))), bine ca m-am redresat rapid, ca era sa dea ala peste mine din cazatura aia. Am mai patit una nasoala cu bicicleta cand mergeam sa ma plimb, iar inainte de asta uitasem cricul pus cu siguranta pe el, am luat o curba fix pe partea cu cricul si am cazut rau de tot atunci, pana si pe fata eram julit, m-am facut prafrolling on the floor)))).

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Eh, si mie mi-a luat ceva cand eram mic sa merg fata maini pe bicicleta. Mi-a luat ceva sa pot lua si curbele tot fara maini. Cine era mai tare ca mine? Desigur ca nimeni nu mai avea si genunchii si mainile bulite ca mine laughing. Cazand inveti --

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu e vorba ca nu stiam sa merg, era vorba ca ala imi luase fata fix inaintea curbei, m-am dus urat dupa ce-am pus frana, ca am iesit din drum si m-am dus in iarba, iar acolo am dat doar cu piciorul in banca. Cate cazaturi nu mi-am luat pana n-am invatat sa merg... dar si cand stiam sa merg de cate ori n-am cazut din cauza vitezei. Cu skatebordul si cu rolele mi-au luat ceva pana am invatat, genunchi si coate julite zi de zi.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Si eu am avut o gramada de accidente cu rolele si bicicleta, mai multe decat pot numara, acum invat sa conduc, sper ca nu patesc acelasi lucru si cu masina laughing Acum doua saptamani era sa intru in bordura daca nu punea instructorul mana pe volan ca sa vireze repede, mi-am luat doua peste ceafa in ziua aia laughing

| OldSoul a răspuns:

Sincer? Eu unul as scoate briceagul din buzunar si l-as tine in mana pregatit sa-l folosesc daca va fi nevoie.

| Mayhem666 a răspuns (pentru OldSoul):

Tu cari dupa tine un briceag peste tot?

| OldSoul a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu tocmai, dar il am mereu in masina alaturi de alte jucarii, si daca ma simt "expus" iau cate o jucarie cu mine sa ma simt in siguranta:. )

| syd2 a răspuns:

M-as rade in gura mare, apoi as fugi sau as intra undeva intr-un magazin.

| UnBroken2016 a răspuns:

Ar fi haios. Aveam vreo 16 ani cand m-am dus cu niste baieti in cimitir si tot auzeam voci pe acolo. Era de fapt un amarat de caine laughing

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Adrenalina maxima rolling on the floor)))), acum vreo 6-7 ani ne era frica sa sarim dupa mingile pe care le dadeam intr-o curte parasita, unde e ditamai gardul de fier si buruieni de vreo 4 metri inaltime. Se zicea ca acolo e ''bantuita'' casuta.Cat despre paranormal, cred in el doar daca vad cu ochii mei, atat. Nu sunt vreun adept al acestui 'fenomen'.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Numai oameni "normali" cunosti si tu laughing

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Unul si unul. Retardati sunt mai toti, dar la modul bun. Sunt de treaba, n-am ce sa le reprosez.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Eu fug de la intrerupator pana in pat mereu, dara pe strada...

| UzOm a răspuns:

Dacă-i o cioară aș fugii până nu se adună tot cârdul la un loc.
Dacă-i o divă MILF, pedofilă, aș sta să mă prindă.
Dacă-i poliția, m-aș ascunde.
Iar dacă îi amantul bunicii, m-aș ascunde și aș aștepta momentul potrivit ca să-i cer pensia drept despăgubire morală.

TROL! laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru UzOm):

Cred ca nu stii ce inseamna troll, sa te informez :
https://ro.wikipedia.org/wiki/Troll
Documenteaza-te si apoi spune-mi ce conflict am provocat punand aceasta intrebare.
Sa-ti vad raspunsul. Este prima data cand cineva ma face troll si nu accept asta. Intr-o intrebare am fost un fel de troll, dar a fost prima si ultima, in caz ca vrei sa vezi si intrebarea este asta :
http://www.tpu.ro/......la-anul-o/
Dar cred ca nici aici nu am fost troll, era doar o gluma. Documenteaza-te si apoi comenteaza.

| UzOm a răspuns (pentru Mayhem666):

Pff, ce am scris eu a fost trol, nu tu. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru UzOm):

S-a speriat baiatul ca l-ai facut troll. Pai asa ceva sa faci, Vasile?

| UzOm a răspuns (pentru Drimmero):

De ce? sad
Nu sunt Vasile! Sunt amantul său, Ion Preafericitul. laughing)

| Mayhem666 a răspuns (pentru UzOm):

Pentru un moment m-am speriat laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Chiar ca m-am speriat laughing Doar putin laughing

| Pesticid a răspuns:

As fugi tipand. Si daca as gasi ceva, pe drum, cu care pot sa lovesc, l-as lua cu mine si as fugi.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Pesticid):

Si eu as face la fel laughing