| FineBroAndy a întrebat:

ma puteti ajuta? Dati-mi si mie va rog o idee pentru o compunere la romana dupa proverbul:,, Daca vrei sa culegi trandafiri, trebuie sa te intepi". Stiu la ce se refera.Se refera la faptul ca daca vrei sa obtii ceva trebuie sa muncesti pentru el.Imi puteti da o idee plsss? FuNdAaAaAaAaA!

1 răspuns:
| FoarteLetargic a răspuns:

Buna! Ai putea de exemplu sa scrii depre un lucru care ti-l doresti si costa mult si parintii tai au spus ca trebuie sa le demonstrezi ca meriti. E doar o idee. Funda?happy