| anonim_4396 a întrebat:

Mai de mult am citit/auzit undeva, nu mai stiu unde, ca atunci cand ascultam muzica, bataile inimii noastre incep sa bata dupa ritmul muzicii pe care o ascultam in acel moment.
Este adevarat?

16 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Iti da un anumit impuls si un entuziasm,, dar nu stiu daca inima joaca un rol proiector care joaca dupa muzica...

| T0T a răspuns:

Ritmul muzicii dacă e intens se poate asocia cu ritmul cardiac și de asta ne simțim mai entuziaști cred eu însă mi se pare imposibil ca ritmul bătăilor inimii să se deterioreze așa deci nu cred.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu neaparat.

| untu a răspuns:

Da,este adevarat! Pentru ca urechile percep muzica ritmica si preia semnalul sonor si duce pana la creier si de acolo se transmite semnalele sonore peste tot chiar la inima! Daca prinzi ritmul muzicii vei avea chef de dans!

| justanotheruser99 a răspuns:

E adevarat, oarecum. Muzica iti induce o stare mai euforica. Deci iți imaginez cum imi suprasolicit eu inima cu heavy metal. laughing

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru justanotheruser99):

Inca un motiv pentru care-mi esti geamana. laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

Avem gusturi asemănătoare. Aww... Cat de drăguț laughing

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru justanotheruser99):

happy
Nu mai scapi de mine in veci big grin

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

laughing Asta a sunat putin dubios. laughing

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru justanotheruser99):

O da
Mwahahaha rolling on the floor

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

laughing ce drăguț râset malefic.

Răspuns utilizator avertizat
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Nu stiu daca e adevarat sau nu, tot ce stiu e ca imi place muzica laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci daca ascult o melodie extrem de rapida fac infarc?
Si eu am citit ceva de genul

| August99 a răspuns:

Nu cred ca se intampla asta intentionat. Poate doar coincidente.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Si eu am citit un articol despre asta.
Cred ca este. happy