| Cynthia13 a întrebat:

Maine am teza la romana(precizez ca sunt clasa a 9-a) si a zis ca ne da sa facem si un eseu(minim o pagina). Ne-a zis sa repetam poeziile:Adam si Eva, Porunca, Pacatul, Pedeapsa de Tudor Arghezi si Dupa melci de Ion Barbu.Asa,trebuie sa-mi aleg una din poeziile acestea, si asta am si facut:am ales poezia Adam si Eva.In eseu va trebui sa identific si figuri de stil.Am citit eu poezia, dar am gasit numai 2 enumeratii laughing. Poate sa ma ajute cineva, va rog? Dau funda pentru cel mai bun raspuns, care sa cuprinda mai multe figuri de stil identificate in aceasta poezie.Multumesc.

1 răspuns:
| Iunix a răspuns:

Caută pe net comentarii despre acea poezie. Exemplu : Comentariu literar din poezia Adam și Eva.