| georgy10 a întrebat:

Am si eu o intrebare deoarece m-am contrazic cu cineva in legatura cu acest subiect si anume: Care este rolul mijloacelor artistice in poeziile adam si eva, porunca, pedeapsa de tudor arghezi... vreau sa vad cine ma sustine.laughinghappyhappyhappyhappyhappy. dau fundita.

Răspuns Câştigător
| NicoleTheEnd a răspuns:

Eu te sustin.happy
Deci, eul liric isi exprima sentimentele, ideile, gandurile in mod direct, creind cu ajutorul mijloacelor artistice AtMoSfErA.
Cam asta e in general.
Bafta!

Nicolewinking

3 răspunsuri:
| NicoleTheEnd a răspuns:

Fundita se poate?big grin

| yumeee a răspuns:

Am eu impresia că de fapt nu te-ai contrazis cu nimeni şi vrei doar să-ţi facem tema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rolul img artistice este acela de a pune in evidenta sentimentele si gandirile lui Dumnezeu