| anonim_4396 a întrebat:

puteti sa imi spuneti si mie cum sa meditez adica pozitia etc. mersi mult anticipat

2 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Http://www.yogananda-srf.org/Learn_to_Meditate/Correct_Posture.aspx
idea e sa ti coloana dreapta, poti sa te concentrezi pe bataile inimii sau pe respiratie

| millyca a răspuns:

O pozitie in care sa stai cat mai comod. Aia, ce ai vazut probabil, cu pozitia lotusului este vrajeala. Apoi trebuie sa iti controlezi respiratia intr-un fel anume si sa incerci sa nu te gandesti la nimic.