| VioreAlexuu a întrebat:

Hey TPU. Tot apar pe forum persoane care jignesc alti utilizatori si pun intrebari prostesti, nu vi se pare?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru ca au ajuns trapo-manelele si aici happy
cei pe care ii vezi ca jignesc pe toata lumea fara motiv sunt trolli
de cateva zile este un dement aici care nu are alta treaba si are timp liber la spitalul de psihiatrie unde este internat
intra isi face numarul, este blocat, isi face alt cont, la fel intra isi face numarul este blocat

eu pentru retardatii astia as avea o singura solutie, internetul ar trebui sa fie cu plata mare 200 de euro pe putin lunar! sa vedem care mai intra pe net si care isi mai permite sa isi uzeze banda laughing
la fel ar trebui perceput un tarif pe fiecare retea de socializare sau platforma mare, de la Facebook la Instagram de la whatsapp la Youtube ...prin aplicarea de tarife speciale limitezi personajele! sa vezi atunci care dintre indemnizatii cu 500 de lei pensie de handicap (psihic) mai intra pe netwinking

dar daca netul este la liber, asta este, apar personaje cu reale probleme, ca doar deah si ei sunt oameniwinking

nu toata lumea este ca ei, nu am generalizat, doar la trolli m-am referit in mod particular!

| Fatamuntilor a răspuns:

Pentru ca pot, pentru isi permit, pentru atat ii duce mintea.
Sunt multi adolescenti (chiar si adulti)care cred ca daca scriu tampenii sunt cei mai tari.Sunt raportati, li se sterge icontul si o iau de la inceput.
Tootul tine de bunul simt si de personalitate
Cu timpul se vor retrage.Sau vor veni cu sentimente mai bune.

| Mosotti a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Pai pentru ca nu sunt moderatori pe aici, e doar adminul.
Ca daca la fiecare arie ar fi cate unul, n-ar mai fi asa ceva.
Cum e pe orice forum.

Si ca sa nu isi mai faca altul, suspenda userul actual deci nu il sterge, si nu mai are voie sa-si faca altul, cum misca, cum afara, ca vezi dupa stil.
Sau ca sa le fie greu sa mai faca user, ca pe softpedia, la nou user facut, ai nevoie de nu stiu cate raspunsuri aprobate de moderatori, in timpul ala nici privat nu poti da sau primi.

Si nu iti mai arde sa...vi mereu asa aiurea. Si nu iti aproba mereu repede asa ca sa nu scapi repede de acel nr de raspunsuri aprobate, ca daca stai, sunt mari sanse sa fi serios.
Ca dupa ce scapi, sa fi serios sau nu mai esti deloc, ca nu mai stai tu sa o iei de la cap cu sarada asta.
Plus ca ala care vine sa insulte nu prea are ceva de spus si nici nu i se aproba ce scrie pe acolo.
Iar raspunsuri "da", "e bine", nu sunt aprobate doar sa faca nr de postari.

Tine de conducerea forumului. Acolo s-a pus masura asta de la 1 august 2019.
Nici nu poti face usere pe mailurile de yahoo macar.

| siriusblack98 a răspuns:

Copii fara ocupatie, aia e problema. Astia sunt tot aia pe care ii vezi pe la televizor ca se plang de faptul ca nu reusesc sa ia evaluarea nationala si/sau bacul deoarece li se par prea grele. Mai este unul cu intrebari handicapate de copil care fumeaza gazon artificial care persista de mult timp pe aici ( verigininca vaca grasa ) si dintr-un motiv anume pe care noi nu-l stim, nu i s-a inchis contul pana acum.

| LordCristobal a răspuns:

Din pacate exista si nu prea ai ce face. Daca ii blochezi, isi fac alt cont si apar din nou pe site.Ca ciupercile dupa ploaie.
Dar pe forumul asta exista un user pe nume Violetta care da o gramada de raspunsuri eronate si nu o blocheaza nimeni de pe site, zici ca are pile la admin.

| mODIN a răspuns:

Da-le report si aia e. Conturile sunt si inchise relativ rapid pentru tampenii aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TPU are uscaturile lui. Ca și alte forumuri, nimic nou.

| Lupică27 a răspuns:

E lumea rea maica, de aia ninge in martie!

| ILoveBlackCats a răspuns:

Dupa părerea ta, te incadrezi?