| anonim_4396 a întrebat:

Voua ce fel de documentare va place sa vizionati?
Mie imi plac cele despre :
-dinozauri;
-univers/cosmos/planete/galaxii, etc;
-animale salbatice;
-evolutia omului de cand a aparut pe planeta;
-extraterestrii.
Poate mai sunt si altele, dar alea mi-au venit in minte momentan.
Deci, voua ce fel de documentare va place sa vedeti?

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Documentare despre animale, natură, ecologism, diverse probleme create şi legate de om: suprapopulare, industria alimentară, poluarea mediului înconjurător, suferinţa provocată fiinţelor nevinovate, rasism, sexism, xenofobie, homofobie, speciism, sclavagism; despre cosmos, formarea Universului, evoluţie, despre daunele provocate de religie, de mafioţi în sutane, despre credulitatea majorităţii, despre bigotism, despre mintea umană, despre remarcabile perioade ale istoriei, despre mişcările sociale, feminism, democraţie, etc, despre vieţile oamenilor deosebiţi (artişti, personalităţi interesante, puternice), despre descoperirile şi invenţiile ştiinţifice, despre design, arhitectură, construcţii, muzică, artă şi despre lucrurile educative în general.

| cristi202 a răspuns:

Cele strict tehnice. "Dezastre in aer", "How it's made", "Big, bigger, biggest", etc.

| Drimmero a răspuns:

Documentare despre natura, animale( cand incepeau alea de pe Descovery eram ca la cinema),, evolutia omului din perspectiva stiintifica/religioasa, luand putin din fiecare si incercand sa vad care imi suna mai plauzibil, despre cutremure,, tsunami-uri, vulcani si despre forta naturii in general, imi plac si cele istorice si despre adevaruri nezise si ascunse de-a lungul istoriei, despre fotbal, sport, industrie muzicala,, etc...

| T0T a răspuns:

2.

| OoBunnyoO a răspuns:

Despre istorie, culturi, religie si uneori personalitati istorice.

| untu a răspuns:

Mie imi plac sa urmaresc documentare de pe BBC EARTH,DISCOVERY CHANNEL,VIASAT NATURE, DISCOVERY SCIENCE, ANIMAL PLANET, NATIONAL GEOGRAPHIC, ANIMAL PLANET.Documentare despre animale salbatice,insecte,pestii si fauna apelor lacurilor,marilor si oceanelor, curiozitati si ciudatenii naturii, extraterestrii, univers/cosmos/galaxii/planete si evolutia lor si ce traiesc pe ele (animale si plante extraterestre), despre mituri si experimente stiintifice!

| justanotheruser99 a răspuns:

Științifice, despre animale, probleme ecologice, cosmos personalitati științifice, etc.

| Clorox a răspuns:

Vrajitorie, Santeria, Voodoo, Satanism...
N-ai cum sa intelegi laughing

| syd2 a răspuns:

Istorie

| Superior a răspuns:

-Automobile
-Extraterestrii
-Univers

| Deaad a răspuns:

Personalitati istorice
Univers
Animale.

| Staind a răspuns:

Legate de razboaie

| Mayhem666 a răspuns (pentru Staind):

Parca ai fi colegul meu de camera de la camin, numai el se uita la documentare cu razboaie, nazisti, Hitler, etc.

| 私は日本が大好き a răspuns (pentru Mayhem666):

NEIN NEIN NEIN! eu ma uit la documentare cu Hitler ca sa rad de fata lui laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cele despre animale salbatice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despre fantome, oamenii preistorici, sfarsitul lumii, disparitia dinozaurilor

| RorySan a răspuns:

Pai cam la fel ca tine..Innafara de extrateresti..La asta nu.
Da in rest da.

| KenNine a răspuns:

Imi plac documentarile despre fauna.

| Nyya a răspuns:

Univers/cosmos/planete/galaxii extraterestrii Vrajitorie animale salbatice fantome si chestii paranormale