| Andrreachiriac a întrebat:

Hi! cum imi pot da seama ce fel de ten am? Normal/ Mixt/Gras sau uscat?
help!

1 răspuns:
| Graphee a răspuns:

Ten normal care se caracterizeaza printr-o nuanta de roz-bej, ferm, intins, bine hidratat, foarte neted, mat si fara cosuri.
Ten uscat este roz-galbui, subtire, delicat, cu pori mici si foarte sensibil, cu vasele capilare vizibile prin epiderma.
Tenul gras este cenusiu-galbui caracteriat prin comedoane (punctele negre) si pori largiti (orificiile de evacuare ale glandelor sebacee).
Tenul mixt este o combinatie a tenului uscat si a tenului gras, barbia nasul si fruntea sunt grase iar pe obraji pielea este uscata.

Sursa: http://sfaturi.eva.ro/......-3192.html
Mai găseşti.

Baftă!