| Fifi a întrebat:

Hi. e gresit daca merg la magazin si cer Cascaval Mozzarella? sunt tare curioasa happy

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Hmm.este ca şi cum ai merge la magazin să ceri salam-cârnaţi

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Cascavalul nu e tot una cu mozzarella, dar oricine face greseli.

| alessia a răspuns:

Da pentru ca MOZZARELLA nu e cascaval. da de ce intrebi? sper ca nu te-ai dus la magazin si ai facut asta.hee hee

| Contrast a răspuns:

Da, pentru ca Mozzarella nu e cascaval... poate unei vanzatoare care e pe langa subiect i se va parea normal, dar una care stie ce e una si ce e cealalta nu va reusi decat ramana in ceata, cu ochii mari cat cepele, gandindu-se daca le stie bine sau nu. laughing

| SteauaNordului a răspuns:

Amuzant raspunsul lui Raul9004. Mozzarela e o branza alba mai deosebita, facuta din lapte de vaca, care se taie foarte usor (de aici denumirea) datorita consistentei sale moi.
Cascavalul este o branza oparita care trebuie tinuta intre 2 saptamani si un an ca se matureze sa ajunga asa cum il stii tu...adica tare

| Angel0 a răspuns:

Este suficient sa ceri doar mozzarella.

| Fifi explică:

Nu am facut asta, dar am auzit pe cineva laughing si o persoana ce era in magazin si a auzit a inceput sa rada happy si eram curioasa, nu cumva sa fac si eu aceeasi greseala. vb lui Ofee, oricine face greseli happy Ms mult!