| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Imi puteti da exemple de filme asemanatoare cu Piratii din Caraibe? Multumescwinking

4 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Cutthroat Island, Pirates of the Great Salt Lake, Peter Pan(2003), The Tillamook Treasure, Blackbeard, Blackbeard-Terror at Sea, Master and Commander-The Far Side of the World, miniseria Caraibi cu Nicholas Rogers

| Klara a răspuns:

E un film superb, italian, romanii l-au tradus tot ca "Piratii din Caraibe" dar pe imdb apare ca "Blood Brothers" ...Este vorba de destinele a 2 frati gemeni, unul comandant de vas si celalalt pirat, unul bogat si celalalt sarac, unul indragostit de o curtezana (pe care desi o credea moarta vine sa se razbune), celalalt indragostit de o bastinasa indianca, e superb tot filmul... cauta pe imdb, sa te convingi de povestea filmului.

| Gentiana a răspuns:

Exista net.

Răspuns utilizator avertizat