| onecolorfulldream a întrebat:

Am o mare problema.De cand sunt la liceu am inceput sa ma exprim greu dar nu oral, ci in scris.Mai precis la romana, unde ne da un eseu de minim 3 pagini.iar eu abia reusesc sa scriu 2. Desi am idei ..nu pot sa le scriu pe hartie, nu-mi gasesc cuvintele si uneori chiar ma pierd, nu reusesc sa scriu nimic Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Să citeşti. Mult. Orice vrei, orice îţi cade la îndemână. Citeşte. Şi argumentează. Vorbeşte, scrie pentru tine, ţine un jurnal sau un blog pe care să îţi exprimi opiniile argumentate despre ceva. Şi citeşte şi mai mult. O să vezi că o să fie bine rapid happy

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Exprimarea in scris este indicatorul cel mai exact al gradului de cunostinte.