| Lakes a întrebat:

Hi TPU am si eu o intrebare, care este diferenta dintre un pervers si un retardat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PERVÉRS, -Ă, perverși, -se, adj. (Despre oameni; adesea substantivat) care este înclinat spre fapte rele, gata oricând să facă rău; care manifestă o deviere de la normal a instinctelor, a judecății, a ideilor, descompus din punct de vedere moral; corupt, depravat, imoral; (cu sens atenuat) perfid, fățarnic; spec. anormal din punctul de vedere al comportării în relațiile sexuale.

RETARDÁT, -Ă adj. (și s.m.f.) Rămas în urmă; nedezvoltat din punctul de vedere al intelectului; întârziat mintal; înapoiat; retarda

Nu pot sa cred ca am scris asa ceva aici(de fapt nu am scris, am dat copy si paste :)) )
Uite aici DEX online: http://dexonline.ro/

1 răspuns:
| negru30 a răspuns:

De la retardat nu trebuie sa ai nici o pretentie pe cand perversul trebuie eliminat ca face umbra pamantului degeaba