| MaiNeimIsMaraxD a întrebat:

Hi TPU!
Imi spuneti si mie urgent niste rime despre prietenie va rog!
Am cautat pe google dar n-am gasit sad crying
Acum va las pe voi sa-mi dati niste rime va rooog!
Mersi :*

Răspuns Câştigător
| kairy65 a răspuns:

1. Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine...
2. Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)
3. Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)
4. O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt
5. O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)
6.Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

7. Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

8. Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
9.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
10. E mai ruşinos să nu ai încredere într-un prieten decât să fii înşelat de el. [...]
11.Prietenia înseamnă a fi frate şi soră, două suflete ce se ating fără să se confunde, două degete ale aceleiaşi mâini.
12.Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.
13. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
14. Un prieten seamana cu o haina. Trebuie sa-l parasesti inainte de a se fi uzat. Daca nu, te paraseste el.
15. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.
16. Un prieten, cand e un om, intrece si pe-un frate
17.Prietenia e lucrul cel mai greu de explicat. Nu este ceva ce se poate invata la scoala. Dar daca nu ai invatat ce inseamna prietenia inseamna ca nu ai invatat nimic.
18.Cand nu mai am putere inchid ochii si realizez ca prietenii mei imi sunt energia mea.
19.Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile
20. Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. ...Stiu.stiu nu sunt chiar rime. dar sper sa-ti fie de ajutor. dai fundita pentru astea laughing?

2 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Sa rimeze cu prietenie?

prietenie=aramie (ciocolata); gingie, copilarie thinking

xoxo, mary straight face

| Maciuca_Alexandra_1995 a răspuns:

Intr-o prietenie,
vei gasi armonie,
cauta in adanc,
nu te lasa,
gaseste-ti prietenia!