| abcdefgh a întrebat:

Hristos a inviat! Am o mare nalamurire.Ieri mi a venit ciclul(nu pentru prima data!)...Ma rog.Am intrat in Biserica iar dupa vreo 2 i am cerut prietenei mele un absorbant iar ea m am intrebat daca sunt pe stop si i am zis ca da apoi aceasta mi a spus ca am facut un mare pacat ca am intrat in biserica si am sarutat icoanele.Este adevarat asa cevasad? Daca da, de ce si cum as putea "repara" acest pacat?(mentionez ca eu nu stiam despre acest lucru nimic si nici nu auzisem de asa ceva pana ieri) Am 13 ani.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Si eu am 13-azi fac.happywinking
Daca nu stiai,nu este pacat de loc.Dar daca ai pe suflet,spovedeste-te.happy
In afara de asta,nu conteaza ce ai in chiloti cand intri in biserica, ci ce ai in suflet.
Asta este traditia la ortodocsi, dar nu e neaparat.
Paste fericit!
Funda?

2 răspunsuri:
| ZUzulikii a răspuns:

Da nu este bine cand esti p stop sa intri in biserica...
n-ai cum sa repari...
Asta e
Si eu am fost odata in biserik si am uitat...sad
da e pacat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe superstitii despre asa ceva...am auzit ca daca te vopsesti cand esti pe stop ti se va rari parul, dar de intamplarea ta din biserica nu am auzit nimic pana acum.Paste Fericit!