| LSMM a întrebat:

Hristos a Înviat! Vi s-a întâmplat vreodată să fiţi într-o stare de deprimare care să vă facă să pricinuiţi rău oricui, fără motiv (mă refer la mici scăpări nervoase, ocazionale, nu vreun rău mare)? Zilele astea nu sunt în apele mele, simt că lucrurile plăcute deodată o iau în aşa fel încât să mă prost-dispună. Nu am căzut în nicio depresie, nu aş avea de ce. Însă continui să am o stare pe care nu cred că am avut-o vreodată...Cum aş putea scăpa de problema asta? Oricât încerc să ies din starea asta, parcă nu pot, mă ţine ceva, însă nu violent, aşa cum aş fi păţit dacă aveam o problemă cu nervii, să zicem. Mai ales acum, în perioada Paştelui...

Răspuns Câştigător
| Fabiana2R a răspuns:

Mai trec si eu prin stari de genul, dar nu dureaza mai mult de o zi.sunt diversi factori ce pot influenta starea cuiva: nostalgia de a vedea doi indragostiti si faptul ca tu nu ai pe nimeni, gandul ca ti se termina banii, sau nu neaparat, ci pur si simplu te-ai trezit cu o stare fara chef si simti ca nimeni nu te poate intelege. suntem oameni, e normal sa fim fericiti, intelegatori, insa uneori mai obosim s noi, ni se consuma bateriile, si avem nevoie de momente de refacere. nu iti fa griji oricum, si eu cand am stari de genul ma descarc pe ceilalti, tip, uneori chiar trantesc, dar dupa cateva zile imi trece acea stare si revin la normal. lanseaza-te in cateva activitati placute care sa iti distraga atentia si astfel nu vei mai da importanta acestor stari! numai bine, Paste Fericit