| alexaaa a întrebat:

Buna:*! ai cazut vreodata in depresie? daca da, din ce cauza? si cum v-ati revenit?
mrs

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Da. din nefericire da.stresul continuu, pauzele prea scurte, timpul foarte limitat de relaxare, sa nu mai vorbesc de monotonie.Toate acestea mi-au provocat o depresie.Eram si intr-o perioada mai dificile:ma certasem cu o persoana pe care o consideram ca o sora, si care m`a dezamagit profund.parintii m`au ajutat sa trec peste asta.am facut multe excursii si lucruri care sa ma distraga de la stres si de la gandurile mele spre acea persoana.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Prea mult spus depresie.Am avut perioade in care pur si simplu nu mai suportam nicio prezenta umana langa mine, ma omorau discutile banale si aveam o parere proasta despre mine. Din fercire mi-a trecut pasa aceea.Remediu:cartilebig grin

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Da am intrat intr-o depresie.
Din cauza fostul prieten.
Am vorbit un an jumate cu el(primul prieten), si a plecat in Olanda. Mi-a zis sa-l astept, zis si facut, si cand l-am vazut...era cu alta, imi venea sa urlu, dar ce sa-i faci...nu mi-am revenit prea curand.Cam dupa 7-8 luni.
Am iesit un oras, faceam altceva, ca sa nu-mi amintesc de el.
Si azi imi amintesc, si ma mai gandesc daca mai am mica sansa la el.
Asta e.

O seara placutahappy

| Kolp a răspuns:

Buna!

Eu personal nu am cazut niciodata in depresie, dar stiu ce trebuie sa faci pentru a-ti reveni:

- Du-te la un psiholog, el e cea mai capabila persoana sa te ajute, iar daca starea ta e foarte grava, acel psiholog te va redirectiona spre un psihiatru.

Daca tu esti cea in cauza sper ca te vei face binewinking

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Mariiia a răspuns:

Buna.
Apropo de depresieta.
Am avut un prieten, mai putin ciudat. in fine
Ieri am vorbit cu el. si am inceput sa ne certam. eu am inceput sa tip la el, el la mine.
si eu am cazut intr-o depresie.
sincer, am crezut ca lesin. vroiam sa plang si nu puteam.si simteam ca ma prabusesc.
si cu ajutorul prietenilor mei ( in care am incredere ca le pot povesti ), am reusit cat de cat sa trec peste.
Acum ma simt mai bine.
Deci cauta sprijinul unui prieten apropiat care tii ca nu te va trada, nu te va minti, nu te va barfi dupa aia. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica ce fel de depresie? am trecut si eu prin niste depresii mai ushoare.cand am fost noua si nu ma intelegeam cu nimeni sau cand mi sa interzis ceva ce vroiam ff mult, dar mi-am revenit dupa 2-3 zile>big grin