| Reiira a întrebat:

Http://www.descopera.ro/cultura/8153862-cand-frumusetea- inseamna-suferinta ...Eu am ramas fara cuvine...voi mai puteti spune ceva?

Răspuns Câştigător
| W3R4 a răspuns:

Mda,China socheaza din nou...
Am auzit la istorie despre "tratamentul" asta, dar n-am vazut niciodata imagini!
Si, da, si eu am ramas fara cuvinte...

5 răspunsuri:
| ScumpikAlyssa a răspuns:

Doamne! Ce socant! Nu am cuvinte...

| Woodenpints91 a răspuns:

De majoritatea ştiam. Ăstea sunt niste obiceiuri din anumite zone. Sunt chestii şî mai dure de atât (majoritatea din cauza religiei), dar nu le bagă pe descoperă.ro.

| Elvina a răspuns:

Frumusetea exagerata. Asta e lumea in care traim.

| Reiira explică (pentru Elvina):

Din pacare, lucrul asta nu le face pe fetele care au trecut prin asta cu nimic mai frumoase, ba din potriva. Dupa parerea mea fetele care au trecut prin asta sunt demne de mila, nu e nimic frumos de vazut la o persoana mutilata.

| Elvina a răspuns (pentru Reiira):

Stiu. Dar asta e lumea in care ele traiesc.