| Mădă0611 a întrebat:

Https://www.facebook.com/......708972313/
Ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Ce parere ai vrea sa am de asta?
E un copil, unii fac mai urat ca altii din diverse motive, tu cand erai mica puteai face la fel.

| Mădă0611 explică (pentru PersonajFictiv):

8 ore, fara ca mama sa-l potoleasca?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Mădă0611):

Prost educat.
Probabil ca mama lui era sensibila, ii era mila sa-i ia tableta din mana cand trebuia, nu cand voia el.
Ala incepea sa planga si ea ceda.
Nasol din pacate.
As baga in scoli niste ore de "Cum sa iti educi copilul.Cauze si efecte", sa stie toti sa isi creasca copii.
Poate dupa 100 de reincarnari.

| Mădă0611 explică (pentru PersonajFictiv):

Ma interesa ce zic romanii ca am citit comentariile de pe Facebook si unii ziceau ca are autism, mamele copiilor cu autism ziceau ca nici in cazul asta nu ar avea scuza, ea sau copilul, ca si cei cu autism trebuie disciplinati. Altii il scuzau ca e mic. Nu cred ca e autist, e doar prost crescut, crescut de ipad de fapt. Nimeni din avion n-a zis ceva ca sigur ar fi fost acuzati de... habar n-am ce, oricum, ceva inuman, in lumea asta nu mai poti zice "ba, ma doare capul de la zgomotul tau, inceteaza", ca esti rau. Nu mi se pare normal ca majoritatea sa fie obligata sa tolereze astfel de comportamente, chiar daca vorbim de un copil, care e clar ca are ceva probleme daca 8 ore a fost capabil sa zbiere in halul ala. Unii oameni nu trebuie lasati sa aiba copii.

| CiobotaruValentin a răspuns:

Despre ce ar trebui să avem o părere?
Dacă despre copilul care,plânge-ţipă, e doar un copil şi poate e normal să reacţioneze aşa, nu e de acuzat.
Dacă ar trebui să am o părere despre părinţii acestui copil, zic că ar trebui să-şi facă un control psihic, înainte să traumatizeze în acest fel.Consider că,copilul acela era speriat,obosit şi aşa mai departe, lucruri care poate afecta viaţa copilului din mai multe puncte de vedere.
Vizavi de video, mi-e milă să ascult şi să urmăresc tot videoclipul, însă consider că ar trebui să fie puţin speriaţi* ca să nu mai facă lucrurile aşa, greşit din punctul meu de vedere în ceea ce priveşte copilul.

| Mădă0611 explică (pentru CiobotaruValentin):

8 ore s-a vaicarit ca nu avea net pe iPad. Ai fi putut sa-l auzi atata timp?