| monicaaa17 a întrebat:

Https://www.mind-diagnostics.org/empathy-deficit-disorde r-test
Hei,voi de fel sunteti empatici? Eu am facut testul si mi-a iesit 52. Faceti si voi, sunt curioasa.Ce parere aveti despre empatie? Va considerati persoane empatice?

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

42. Eu mă consider mult mai empatic decât mi-a ieșit la testul ăsta, așa că nu te lua după el,

| SilentRain a răspuns:

Nu prea, mi-a iești 33 bravo mie big grin

| Sofer a răspuns:

Mie mi-a ieșit 38. laughing e ceva.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Sofer):

Ai 38 si imi trimiti MIE, cu 63, felicitari? laughing
38, ce?
Febra? laughing
Ai reusit sa ma dai 3 puncte inapoi. tongue
https://imgur.com/PfNiXke
Iti raspund imediat.

| Sofer a răspuns (pentru Dorotheea21):

E bine sau rău? rolling on the floor

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Sofer):

Nici bine, nici rau, este neconcludent. O prostioara. happy
Cred ca as putea sa il fac astfel incat sa imi dea si zero.

| gemeni6226 a răspuns:

De cand asa simt ca nu-i pasa nimanui de mine mi-am pierdut empatia.Am 39 rezultatul, cred ca sunt si depresiva.

| Dalmore a răspuns:

N-are rost sa pui o asemenea întrebare pe un site de bolnavi mintali.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Dalmore):

Nu e frumos sa cateorizezi si sa judeci oamenii daca nu iti place aici nu stiu de ce mai stai.Si te ai inclus astfel in ceea ce zici ca doara si tu esti aici de destul timp.Foarte foarte urat din partea ta aceasta parere!

| Endoryus a răspuns:

Nu. E o prostie buna oamenilor cu 'inima' dar care de fapt nu are nici un beneficiu. Nu.
Daca planeta asta era plina de oameni empatici( asa cum majoritatea sa se minta ca sunt) era un loc mult mai bun. Avand in vedere realitatea din ziua de azi, e clar ca nu prea e asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Dar testele astea sunt eronate, deoarece reactionam diferit la persoane diferite
Exemplu stau cu cafeau pe strada, iar daca in fata mea o masina ar lovi 2 persoane pe care nu-i suport, sau straine si antipatice dupa aspectul/stilul lor As continua sa-mi beau cafeau fara a-mi pasa, sau poate chiar as savura momentul.
Daca s-ar intampla asta celor pe care nu-i displac nu m-as simti chiar Ok, mi-ar parea un pic rau de ei. La mine exista doar persoane Neutre si Negative, nu cred ca tin la cineva in viata
Mi-a iesit 34 dar discutabil la anumite puncte

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu imi bat capul cu prostiile astea online. CIne vrea sa faca ceva adevarat merge la un doctor specialist. Acolo e periculos daca iesi cu un scor prost la astea laughing

| Dorotheea21 a răspuns:

63 out of 64
O sa mai incerc putin mai tarziu, poate ma irita ceva de pe forum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
E necesară in relațiile interumane, asigura conexiunea aia.Societatea n-ar putea funcționa in lipsa ei.E ca îngerul ăla din filme care sta pe umărul tau si îți atrage atenția asupra impactului pe care îl au faptele tale asupra altor persoane.
Nu.
Legat de testul ăla, la fel de bine pot sa fac si unul de pe coperta cărții de bucate.Si ar avea aceeași relevanță. Oricum, 13.

| Jus7t a răspuns:

Mi-a ieșit 58 laughing

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Eu am obtinut 12 puncte, ce parere ai? Sunt o persoana empatica? Eu zic ca sunt o persoana foarte empatica laughing