| anonim_4396 a întrebat:

Vă considerați persoane empatice?

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Suntem fiinte egoiste, esti idealista?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Da, așa ne-am născut. Dar nu înseamnă că asta e o scuză de a fi așa.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe drumul vieți mele am întâlnit și demoni și ingerași, tu ești un îngeraș, vezi ca ți-am dat cu link cu povestii din biblie eng-ro sub

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

De unde știi că sunt îngeraș? laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai astia buni se duc in imparatia lui iahve, vor fii ingerași

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Doar patice.

| Drimmero a răspuns:

Empatia e umana, mai mult decat atat imi place sa ajut si in schimb sa primesc satisfactia aia ca am putut sa ajut.

| Mosotti a răspuns:

Da

| Sofer a răspuns:

Câteodată.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da.

| CleanHeart a răspuns:

Da

| RKBlue a răspuns:

De multe ori da, uneori nu.Depinde daca cunosc persoana sau nu.
Adesea, imi dispare empatia dupa ce ajung sa cunosc o persoana ( fiindca ii vad adevarata fata)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eram, dar pentru că erau(și sunt) prea multe persoane pe care nu le puteam(/pot) ajuta... nu mai sunt.
Tu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

În general, da.

| Bruno92 a răspuns:

Cu romanii și gypsy 's nu prea, doar în rare cazuri.

| AlexValentinn a răspuns:

Empatia apare sau dispare in functie de persoanele din jurul tau. Nu poti fi empatic chiar cu oricine.

| Onisim10 a răspuns:

Nu stiu...

Răspuns utilizator avertizat
| BecSpart a răspuns:

Depinde de situație