| anonim_4396 a întrebat:

Https://youtu.be/Zqyo6J2JepY

Pitbull pus să lupte imagini groaznice.
Îmi aduce aminte foarte mult de filmul ochi catifelați mă rog care l-ați vizionat, este foarte dramatic. comentarii?
https://youtu.be/b7o5bFcU2EQ

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda,foarte dramatic.
Sunteți capabili de atâta empatie față de animale...suferiți și dacă se înțeapă într-un spin.Plângeți la videoclipuri de genul, manifestându-vă compasiunea, durerea și dezgustul pentru cei care le fac asta, le luați apărarea cu orice preț.Și știrile zilnice despre crime/ violuri/ atentate vă lasă reci.Se poate mai multă ipocrizie de atât?
De parcă un animal ar fi mai demn de milă decât un om.

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mă lasă rece nici crimele.
Ce ai menționat tu acolo sunt la ordinea zilei. Sunt într-adevăr o persoană sensibilă dar, nu chiar așa de sensibilă.
Am și eu un cățeluș și este normal să am o compasiune.

| anonim_4396 explică (pentru Legion7X):

Și pentru că sunt la ordinea zilei merită mai puțină atenție? Crede-mă că nu.
Nașpa pentru tine.

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Videoul de sus nu are legătură cu crimele și violurile astfel deviem de la subiect. Comentariile tale sunt fără raționament față de acest video. Nașpa pentru tine.

| anonim_4396 explică (pentru Legion7X):

Nu am o ură față de animale.Îmi plac.Mai ales pisicile.Dar de aici până la sensibilitate și compasiune e cale lungă.
Nu prea credlaughing

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Videoul dat de mine ți s-a părut o sensibilitate care ți-o transmite cu greu pentru a fi cale lungă or sensibilitatea ta constă doar la oamenii pentru a fi demnă restul măcel total urechi tăiate, aruncați la pubelă că nu contează?

Tu ai spus " de parcă un animal ar fi mai demn decât un om"

| anonim_4396 explică (pentru Legion7X):

Eu nu am sensibilitate față de nimeni. Oameni/animale-mi-e indiferent.Da, un om e superior unui animal.Dar nu empatizez cu niciunul.

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok am înțeles deci practic mi-ai scris primul mesaj " Mda foarte dramatic" ca fiind reprezentat ca o falsitate. Aici te-am prins happy

| anonim_4396 explică (pentru Legion7X):

Era o ironie.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi că ești mai interesantă dacă ai atitudinea asta?
Nu știi nimic despre animale. Slavă lui Dumnezeu că nu sunt toți ca tine. Sunt oameni care adună câini de pe străzi și îi îngrijesc. Nimic special, nu mulți, îi țin la ei acasă. Fiecare cât poate, ca la cutia milei. Le cumpără mâncare de câini, le fac analizele regulat și plâng 5 zile după ce au murit. Costurile întreținerii unui câine la nivelul ăla sunt foarte mari. Cel puțin din perspectiva mea. Dar merită. So sweet. Un câine care putea fi acum pe străzi și se mulțumea cu ceva găsit în coșul de gunoi, acum e sătul, iubit și apreciat. Și este bine că se întâmplă asta. Oricum ratații ăștia de copii care nu au unde să stea le luau toată mâncarea din gunoi. Ce oameni fără suflet suntem, în ziua de azi nimeni nu mai are milă de animale. Să iei mâncare de la gura câinelui și să-i dai unui copil al străzi, asta e cruzime.
P.S: Salvați câinii.
P.P.S: Nu vă zgârciți la pedigree.

| AlexSalling a răspuns:

Saracul caine. Am mai vazut cazuri din astea. Doamne feri!