| hahahahahahaha a întrebat:

Hy TPU am 13 (sunt fata) asa si am ceva celulita pe picioare cu oate ca ma misc destul de muly si pe zi nu mananc destul de putin
si ma gandeam la niveea q10 ce parere aveti?happy

a si m-am decis sa imi cumpar cereale fitness si sa fac si exerxitii app credeti ca sunt bune pentru ceva?

2 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Buna! Celulita apare la orice fata, fie ca are 50kg, fie ca are 80. Poti sa incerci sa te hidratezi mai bine dar sa eviti apa minerala si sucurile de orice fel, in afara de alea naturale facute pe loc (Storci o portocala, stii tu).
De acord si cu ce a spus Nocturne0, lasa Niveaq10 ca nu iti face bine la nimic, sunt numai chimicale care pot sa-ti faca mai mult rau decat bine. Mai bine ia-ti ceva natural cum e zatul de cafea si maseaza-te.

Si da, exercitiile sunt bune daca le faci regulat, nu azi faci 2 ore de exercitii, si dupa aceea o saptamana faci repaus. Uite aici un link, poate iti faci o idee despre exercitiile astea:

http://www.youtube.com/watch?v=TeHSOuEW8l0&feature=fvwrel

Si nu uita sa lasi mai usor dulciurile, prajelile si sucurile astea acidulate, ca nu iti fac bine. Bafta!

| Nocturne0 a răspuns:

Nu are rost sa dai banii pe creme gen nivea q10 sa te ungi toata cu chimicale fara efect.
fa exercitii fizice si cauta metode sa scapi de celulita.
Desi sunt baiat am fost la o prietena acasa si am vazut ca are o chestie cu celulita si imi amintesc ca scria ceva cu lichidele dar nu stiu daca sa bea mai multe sau mai putine, mai scria sa se maseze cu zat de cafea (restul ala negru dupa ce faci cafea la filtru), ea mai are si aparat deala de masaj relax'n'... si mai avea pe un raft o crema cell si mai nu stiu cum (cellulite?) whatever... sper ca te ajuta cu ceva asta big grin, mai cauta pe net ca gasesti orice