| alex495 a întrebat:

I a curs lu unu pe geaca mea de piele cerneala si am 2 pete cam de 3 cm patrati, se observa si as vrea sa scap de ele. Pata are deja 2 zile si am fost la curatatorie si cu nu stiu ce substanta cu clor. Perhidrol, perhidrat de clor, numai stiu cum se numeste nu se lua deloc. Am incercat cu lamaie, fixativ si nimic. Aveti vreo solutie?

5 răspunsuri:
| LoredanaS19 a răspuns:

Am citit de curand un documentar in care scria ca poti scoate o pata de pe haine cu cola. Stiu ca pare ciudat dar in unele cazuri a mers, poate functioneaza si la tine.Incearca si freacă acolo puţin cu cola apoi lasa 5 minute asa si dupa aia baga geaca in masina de spălat. Merita sa incerci, poate vei avea noroc happy

| alex495 explică (pentru LoredanaS19):

E geaca de piele, nu cred ca e ok sa o bagi in masina de spalat...

| LoredanaS19 a răspuns (pentru alex495):

Daca e alba poti încerca cu spirt, aveam si eu mai de mult o geacă alba de piele si o,, desteapta " m-a scris pe spate, si singura metoda prin care s-a dus a fost sa frec cu spirt. In masina o poti baga dar sa fie la 30 grade nu mai mult...

| alex495 explică (pentru LoredanaS19):

E un maro deschis si nu e chiar pix. E cerneala pura picurata pe geaca... Ma gandeam cu un pic de stilou o merge?

| LoredanaS19 a răspuns (pentru alex495):

Încearcă, eu zic ca incercarea moarte nu are si sper ca intr-un final vei reusi... O sa mai intreb cunostinte poate voi gasi ceva folositorhappy