| AnaMariaPisica a întrebat:

Idei despre niste costume de halloween?

2 răspunsuri:
| DumiY a răspuns:

Buna!

Mumie: E cel mai simplu costum sa-i zicem asa. Cumperi de la magazin 3 role de hartie igenica si te infasori. Poti face la scoala asta. Roga niste colegi sa te ajute.

Fanatoma:La fel un costum simplu. Iei un cearceaf alb mai mare si ii faci ochi.

Pisica
(hainele trebuie sa fie mulate)
-o pereche de colanti negri
-un tricou negru
-masca:tai o bucata de material negru(preferabil de la pantaloni e mai simplu)il cosi la capat (insa masca trebuie sa fei pana la buze )ii faci ochii si gata.
-parul il lasi normal
-iar machiajul:http://www.youtube.com/watch?v=xYKuHEwr5yI

Zombi:-iti iei un tricou negru sau maro si ii tai in forma de dunga insa faci mai multe si scurte
-o pereche de colanti negri simpli
-si la machiaj iti faci buzele rosii sau negre si te tai cu machiaj negru pe la ochi pe fata iti poti da putin cu machiaj mov cum ar veni ca esti vanata, iar parul ti-l faci mai ciufulit

Clown:niste haine vechi colorate, tai cate un picior de 2 pantaloni si ii cosi si la fel faci si cu bluza, iti iei niste tenisi colorati, sosete sau jambiere colorate cumperi o peruca (gasesti in magazinele cu jucarii) iar machiajul il gasesti pe youtube. Poti sa iei o perna sa o pui sub bluza cum ar veni ca esti grasa :D

Pa, pa!