| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ieri i-am spus vecinului meu ca o sa-l ajut astazi pe camp la incarcat baloti de fan. Fanul trebuie incarcat intr-un trailer tras de un tractor dirijat de vecinu meu.Vecinul meu m-a privit cu incredere si mi-a spus ca se bizuie pe vorbele mele.Nu stiam ce fac in acel moment, vream doar sa scap si sa ma duc acasa, asa ca i-am dat de inteles ca voi merge maine sa-l ajut la munca, eu de fapt am vrut sa-i spun ca nu-s sigur ca voi merge maine sa-l ajut, ca sa nu para vorbele mele a promisiuni.Intrebarea mea este:A spune fara dubii un lucru inseamna a promite? Eu sunt si gras si nu vreau sa-l ajut maine, obosesc si ma simt ca un sclav bolnav.Ce sa fac ca sa nu se supere vecinul meu si in acelasi timp sa nu merg maine sa-l ajut la incarcat baloti de fan in trailerul acela tras de tractorul dirijat de vecinu meu.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Puteai sa fi sincer nu sa minti, fi barbat si macar incerca ca tu fugi de munca vad

| blAster85 a răspuns (pentru RAY):

Asa e

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Si a fost greu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii vreun scandal recent in comuna, spui ca aesti chemat la politie ca martor.Sau bandajezi o mana cu un bandaj si spui ca ai cazut dar bandajul va trebui sa il porti ceva vreme, macar o saptaamana.Macar stii ca purtand bandajul nu vei mai fi invitat in perioada balotarii. Ai si tu grija altadata cand vezi ca e vremea balotarii, aluneca si tu pe ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce timp frumos de mers la câmp.