| andrei47 a întrebat:

Ieri m-am inscris la agentia selection media in Baia Mare, a mai fost in ceva orase sau este teapa? deoarece am dat o taxa de 50 de lei si mi s-au promis 5 prezentari pe an si imi voi recupera banii, FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Mell1321 a răspuns:

Aceeasi prostie am facut si eu dar in Cluj. Am platit un avans de 60 de lei iar pe ziua urmatoare m-am dus inapoi cu bonul si am completat o cerere ca sa imi ea banii inapoi si sa nu mai particip la nici un concurs.au spus ca o sa fiu contactata telefonic sau prin e-mail.au trecut vreo 3-4 luni de atunci.Nu merge la nici o prezentare e o abureala sa scoata bani de pe noi. Banii nu o sa ii mai vezi asa ca stai linistit happy

| andrei47 explică (pentru Mell1321):

Problema este ca ne-am inscris eu, frateme-o si mami, am dat 150 de lei si cica in iunie va fi prima sedinta foto in mall la etajul 3. Ieri ne-am inscris si azi trebuie sa mergem la ora 16 sa avem ceva sedinta cu directoarea. Ne-am gandit ca nu va mai fi nici un sediu acolo sau directoarea aia ii respinge pe toti si ramanem cu banii dati.acuma o sa vedem, daca ne-am luat teapa asta este.

| carminassssss a răspuns (pentru andrei47):

Si eu sunt in aceeasi categorie, cred ca e teapa..in curand vor disparea din centrul orasului

39 răspunsuri:
| Mell1321 a răspuns:

Ok.O sa vezi ce te asteapta acum la ora 16. Sfatul meu este sa nu mai dai nici un ban.

| andrei47 explică (pentru Mell1321):

Pai cu siguranta nu mai dau daca imi vor cere din nou.

| Mell1321 a răspuns (pentru andrei47):

Bon ti-a dat?

| andrei47 explică (pentru Mell1321):

Da, am facut contract si am dat 150 euro dar cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca nu imi promit prezentari ci doar incearca sa imi gaseasca prezentari. mi-au promis verbal ca voi avea o prezentare in iulie, doar ca in contract nu este specificat. oricum maine ma duc sa fac ''scandal'' si poate ma asigura ca voia avea prezentari, ureazam-i bafta. P.S. mersi ca m-ai ajutat.

| andrei47 explică (pentru Mell1321):

Apropo, tu din ce oras esti, eu sunt din baia mare.

| carminassssss a răspuns (pentru andrei47):

Hai sa le facem scandal

| carminassssss a răspuns (pentru andrei47):

Sa ne adunam toti acolo si sa facem scandal, eu sunt atat de revoltata pe ei, e o hotie pe fata

| andrei47 explică (pentru carminassssss):

Pai daca chiar nu ne vor mai chema o sa facem, si cu ajutorul politiei nu se poate sa nu dam de ei si sa nu ne recuperam banii....au spus ca in iulie vom fi chemati la rezentare, sa vedem ce se intampla.

| carminassssss a răspuns (pentru andrei47):

Uita-te la stiri baia mare emaramures si vezi totul despre ei, pe net.eu m-am lamurit

| Mell1321 a răspuns:

Nu.Deci eu iti spun din proprie experienta ca banii nu ii mai vezi...dar asta depinde. Explicale ca vrei sa te retragi si ca iti vrei banii inapoi iar daca nu inteleg cu frumosu poti sa le faci scandaltongue. Stau si eu aproape de Baia Mare, la 17km.

| andrei47 explică (pentru Mell1321):

Acum, eu nu o imi retrag contractul deoarece ppoate este ceva adevarat, fiindca in contract scrie ca voi participa la toate evenimentele tinp de 12 luni, asa ca mie nu imi este de cei 160 de uro in special, mie mi-ar placea sa am prezentarile lor aici in gold plaza si sa imi faca ''reclama''. Eu astept pana in iulie cand a zis ca este prima prezentare sa vad atunci daca ma cheama sau nu.

| Mell1321 a răspuns (pentru andrei47):

Asta da, eu iti spun doar ca daca iti mai cer ceva bani sa nu le dai happy. Baftawinking

| andrei47 explică (pentru Mell1321):

Cu siguranta, chiar am intrebat inainte de a semna daca vor mai fi alte ''taxe'' si au spus ca nu.

| andrei47 explică (pentru Mell1321):

Dar de unde esti, ca si eu am bunici in Coas si in Rus (comuna dumbravita).

| carminassssss a răspuns:

Despre selection media...si eu am dat 150 euro...cred ca e teapa

| Korkalcsuk_Robert_1992 a răspuns:

Salut.pana la urma ce ti-a spus 'directoarea'?

| andrei47 explică (pentru Korkalcsuk_Robert_1992):

Am semnat contractul si maine ma duc la sedinta foto pentru album, iar din iulie incep prezentarile care vor fi o data pe luna.

| Korkalcsuk_Robert_1992 a răspuns (pentru andrei47):

Si eu azi am dat 50 de ron si am semnat o fisa insa nu stiu sigur daca era contractul sau nu(ma grabeam inspre facultate sa dau un examen si m-am grabit ca un fraier). Infine, mi-au spus si mie sa merg maine pentru ceva poze si ceva interviu cu o anumita directoare.

| andrei47 explică (pentru Korkalcsuk_Robert_1992):

Esti din baia mare? eu astazi la ora 19 ma duc sa imi faca pozele pentru album( care va fi ca si un cv cu poze) care va merge in state, prin europa parca si unul la mine si unul la ei, cine o sa ma vrea sa le prezint hainele sau ceva o sa ma contacteze sa imi ofere contract prin ei si in iulie incep prezentarile agentiei star media selection pentru reclama sau asa ceva si imi vor da intre 200 si 400 de euro, cica.

| Korkalcsuk_Robert_1992 a răspuns (pentru andrei47):

Da, azi am fost sa vad care e treaba cu acel contract si aceleasi chestii mi-au spus si mie. Ceva nu mi se pare tare in regula cu ei asa ca nu le-am mai dat retul de bani. Am inteles ca au mai fost amendati, ba chiar arestati de politie si s-au reintors in acelasi loc.Succes, poate ai noroc si nu e teapa.

| Korkalcsuk_Robert_1992 a răspuns (pentru andrei47):

Auzi..si tie ti-a spus chestii gen 'esti ultimul din cei 18 pe care ii vom alege' si dupa ce ai facut primele poze au zis ca esti ultimul baiat de care au nevoie din primii 6. Chiar inainte de a da ce 150 de Euro. Asa ti-au spus?

| andrei47 explică (pentru Korkalcsuk_Robert_1992):

Da, cica am fost selectat in primi 20, si dupa ce am facut pozele dupa nici 5 minute cica am fost selectat in primi 6. ce pot sa spun...''DOAMNE AJUTA''.

| Andrada_Dulf_1996 a răspuns:

Hei...pana la urma ce s-a intamplat te-au chemat la ceva prezentari? :d

| cinevaanume a răspuns:

Auzi eu de exemplu am 17 ani si i-am dat 50 de lei pe taxa de inscriere si mi-au dat ceva "contract" sa semnez dar partea buna este ca inca mai am bonul si am dovada ca i-am dat banii si cum eu am 17 ani contractul semnat nu ii valabil deci daca maine vad ca daca aia is doar niste sarlatani si nu vor sami deie bani inapoi chem policia si toate pe ei ca am bonul (dovada).Imi pare rau pentru tine si alti care ati dat bani degeaba.

| andrei47 explică (pentru cinevaanume):

Poate nu vor fi dati degeaba, sa speram ca in iulie chiar ne vor chema.

| carminassssss a răspuns (pentru andrei47):

Crezi?

| andrei47 explică (pentru carminassssss):

Tu in ce zona a orasului stai? eu stau langa liceul 7, scoala 4, spanzuratoare... poate ne intalnim pe acolo daca ne cheama.

| carminassssss a răspuns (pentru andrei47):

Eu stau in zona alecsandri...nu ne mai cheama...in curand vor disparea din oras

| Maria_Cristina_1985 a răspuns:

Salut. vreau sa te-ntreb daca ai mai auzit de ei, adica daca te-au mai cautat, sau daca tia-u mai zis ceva. eu azi am fost si le-am dat si eu 50 de lei, dar dupa cate am citit pe net e destul de clar o teapa. si mai-nainte am trimis un mail la protectia consumatorului. ma gandesc ca daca ne adunam mai multi si ii reclamam poate le face ceva. ce ziceti?

| andrei47 explică (pentru Maria_Cristina_1985):

Nu m-au cautat deloc, eu astept sa treaca luna iulie deoarece au spus ca in iulie ma cheama la prima prezentare, daca nu ma cheama sigur merg la politie sau protectia consumatorului.

| tzutzika a răspuns (pentru andrei47):

Si eu m-am inscris cam de vreo 3 saptamana. si zilele trecute m-au sunat, cica am fost selectata si maine trebuie sa merg la interviu dar nu cred ca merg. big grin

| Crisan_Alina_1996 a răspuns:

Va i-au bani va fac niste poze si peste catva timp pleaca...si puteti sa apelati la politie ca nu are ce sa faca ca egzista firma numa daca apelati la instanta civila de judecata

| Les0244 a răspuns:

Cei 50 de lei ce i-ai dat, nu ii mai recuperezi pentru ca tu cu mana ta ai semnat contractul. si acolo scria clar ca cei 50 de lei sunt nereturnabili

| Adriana_Si_Leo_Macarie_1977 a răspuns:

Buna FUNDA si noi am inscris fetita noastra ieri in Baia Mare dar nu stim daca a fost teapa,

| Macovei_Monica_1978 a răspuns:

Si eu cred ca am luat teapa ca si voi

| Stela_Delia_1976 a răspuns:

E cineva care a facut prezentari de 4 luni de cand astia au intrat in Baia Mare? Asa ...de curiozitate.