| iuliana12345 a întrebat:

Imi dati si mie idei de a desena ceva?
FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| fluturas10 a răspuns:

Desi nu imi doresc, probabil am sa repet ce s-a scris si in raspunsurile de mai jos.Nu le-am citit in totalitate si imi cer scuze daca am sa scriu ce s-a mai mentionat deja.Asa,sa incep.Presupun ca iti place sa desenezi.Si mie.Chiar foarte multwinking. Cand vreau sa desenez ceva ma inspir din orice.Fie natura, fie persoane, orice.Cauti idei, pai. uite ce-mi vine-n minte:
-deseneaza un anotimpwinking
^_^ asa-i de frunoasa vara.Deseneaza ochelari de soare,o plaja,un costum de baie,pescarusi,mare,scoici,un stand de limonada,o felie de pepene,un legan,copii alergand pe o pajiste,o minge de plaja,un foc de tabara happy
-fă un portret
-un câine într-o cuşcă, un cal cu-n morcov în gura
-personaje din desene animate
-un castel
-o barca
-o padure
-un urs
-o vaza cu flori
-lacrimi, curcubeu
-o persoana cu o jumatate de fata trista, una vesela
laughing) Ce idei -_- Deseneaza ce-ti vine in minte. Orice.Ce simti.Ce-ti place.Ce-i frumos.Ce te fascineaza. Spor la desenat! big grin Bye, talentoaso#!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti faci autoportret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O tornada uriasa
Bafta!winking

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Un fluture, un peisaj, un om

| Ciggaretto a răspuns:

Deseneaza ce simti tu prima data cand te scoli.De exemplu: Nuduri, trebuie sa ai un model

| Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992 a răspuns:

Cauta pe net ceva obiect, peisaj, portret al unei vedete, etc. Mult succes!

| zeghe88 a răspuns:

Inchide ochii si deseneaza... o sa iasa ceva abstract laughing

| Simiona3 a răspuns:

Hey...pai poti incerca sa desenezi animeuri, peisaje, picturi...^^https://japoniakawaii.wordpress.com/tag/invata-sa-desenezi-anime/ poate te ajuta acest link, succes!

| ElizabetWolf a răspuns:

1.Un peisaj
2.Riul
3. Un om
4. Circ
5. Apusul
6. Padurea
7. O casa mare
8. O biblioteca
9. Un monumet
10. O pasare
11. Iaz
12. Castel
13. Razboi
14. Copil vesel
15. Animale
16. Flori
17. Poiana
18. Animeuri
19. Scolareasa
20. Familie
21. Inger
22. Elf

| El3ctr0x a răspuns:

Am niste idei pentru desenat :
1.Un peisaj
2.Un peisaj urban (adica ce vezi tu pe afara)
3.Un portret( a memei tale, celei mai bune prietene, bunicii..etc) si sa-i faci o surpriza
4.Un mar si folosind umbre
5.Un clown
6. Apusul
7.Interiorul unei case taranesti
8.Un desen facut doar din linii sau patrate(pe foaie de mate ) care sa fie simetric
9.O vaza cu flori
10.O corabie
11.Schitezi o cladire
12.Un monument
Sper ca te-am ajutat. Funda? big grin